صفحه اصلی » استان اصفهان » برنامه ریزی اقدامات اثرگذار در راستای فرهنگسازی مالیاتی در سطح اصفهان

برنامه ریزی اقدامات اثرگذار در راستای فرهنگسازی مالیاتی در سطح اصفهان

مدیر کل سازمان امور مالیاتی استان اصفهان گفت: برگزاری کلاسهای آموزشی جهت فعالان اقتصادی، استقرار میز خدمت در ادارات، جلسات متعدد با فعالان اقتصادی و راهنمایی مودیان و حل مشکلات مالیاتی واستفاده از فضاهای مطلوب اطلاع رسانی تعامل مطلوب بااصحاب رسانه از جمله اقدامات اثرگذار در راستای اطلاع رسانی و فرهنگسازی مالیاتی در سطح استان اصفهان است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۳ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۳

به گزارش صاحب نیوز؛ عباس مزیکی پیش از ظهر امروز در نشست خبری اظهار کرد: داده محوری در نظام مالیاتی اثر خودش را در تشخیص مالیات و تمکین مالیاتی فعالان اقتصادی به وضوح نشان می‌دهد و حاکم شدن منطق داده محوری باعث کاهش هزینه وصول و تمکین فعالان اقتصادی و اعتماد به سازمان امور مالیاتی و یکنواخت شدن وصول مالیات در تمام کشور می‌شود.
مدیر کل سازمان امور مالیاتی استان اصفهان تصریح کرد: در راستای حاکم شدن داده محوری مبنای مالیات استانی در نظام مالیاتی می‌طلبد فعالان اقتصادی از حساب های تجاری خود درست استفاده کنند.
وی در مورد مبارزه با فرار مالیاتی گفت: در این خصوص هم مردم گله‌مند هستند و هم این واقعیت وجود دارد، عده‌ای از خدمات کشور استفاده می‌کنند اما مالیات آن را به وقت نمی‌پردازند یا به آن مقدار واقعی پرداخت نمی‌کنند، در این باره سازمان مالیاتی قبل از ۱۴۰۰ اقداماتی را انجام داده‌ اما نظام‌مند شدن و شرکت بیشتر آن در یکسال اخیر صورت گرفته است.

مزیکی در مورد اقدامات شناسایی فرار مالیاتی عنوان کرد: سامانه‌ای را سازمان برای کسانی که فرار مالیاتی را گزارش می‌دهند، ایجاد کرده و در این سامانه تا امروز بیش از ۶۰۰۰ گزارش ثبت شده که برخی از آن به استان اصفهان مربوط می‌شود؛ راه دوم مراجعه و بررسی حساب‌های بانکی خصوصاً آن‌هایی که تراکنش مالی زیادی داشتند به همراه اخذ گردش حساب فرض الحسنه این افراد است.

عباس مزیکی در مورد اطلاعی رسانی و آگاهی دهی در این زمینه عنوان کرد:  برگزاری کلاسهای آموزشی جهت فعالان اقتصادی، استقرار میز خدمت در ادارات، جلسات متعدد با فعالان اقتصادی و راهنمایی مودیان و حل مشکلات مالیاتی واستفاده از فضاهای مطلوب اطلاع رسانی تعامل مطلوب بااصحاب رسانه از جمله اقدامات اثرگذار در راستای اطلاع رسانی و فرهنگسازی مالیاتی در سطح استان اصفهان است.

وی اذعان کرد: در راستای فرهنگسازی مالیاتی تبیین هزینه کرد مالیات درعمران وآبادانی شهری از طریق واریز عوارض وآلایندگی به حساب شهرداری ها، دهیاری ها و روستاهای فاقد دهیاری بهترین و اثرگذارترین اقدام تحقق فرهنگ مالیاتی است.

عباس مزیکی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه  اغلب پزشکان مالیات می دهند و در این زمینه مشکلی وجود ندارد، افزود: درخواست من از برخی پزشکان که سعی می کنند برای فرار از مالیات پول نقد دریافت کنند، این است که زحمتی را برای مردم ایجاد نکنند، امروزه پول نقد تهیه‌کردن بسیار سخت شده و با توجه به ترافیک و مسائل این‌چنین زیبنده جامعه پزشکی ما نیست.
مزیکی گفت: اگر این وجه را نقد هم دریافت، باید به حساب واریز کنند و اگر شماره حساب دیگری به بیماران بدهند، مردم می توانند کپی آن فیش را در اختیار سازمان مالیاتی قرار بدهند که ما آن را بررسی می کنیم و با سیستم های جدید مالیاتی در نهایت این مبالغ مشخص می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یازده − 7 =