صفحه اصلی » استان اصفهان » آغاز طرح جدید برخورد با وسایل نقلیه حادثه‌ساز در فریدونشهر

آغاز طرح جدید برخورد با وسایل نقلیه حادثه‌ساز در فریدونشهر

طرح جدید پلیس راهور به منظور به حداقل رساندن تصادفات رانندگی، برقراری انضباط ترافیکی و آموزش عمومی فرهنگ ترافیک با استقرار پلیس در محل‌های حادثه خیز و به صورت توقیف موقت و ساعتی وسایل نقلیه متخلف برای مرتبه اول و سپس اعمال قانون و هدایت به پارکینگ در صورت تکرار تخلفات در شهرستان فریدونشهر به اجرا درآمد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۳۰ - جمعه ۱۴۰۱/۰۶/۴

به گزارش صاحب نیوز؛ با افزایش حوادث رانندگی منجر به جرح یا فوت در شهرستان و مطالبه عمومی مردم برای برخورد پلیس با وسایل نقلیه متخلف، پلیس راهنمایی و رانندگی طرح جدید برخورد با تخلفات حادثه‌ ساز رانندگی شامل سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز، حرکت مارپیچ، حرکات نمایشی، استفاده از تلفن همراه و غیره را آغاز کرد.

این طرح از دیروز در شهر برف انبار با استقرار پلیس در محل‌های حادثه خیز و به صورت توقیف موقت و ساعتی وسایل نقلیه متخلف برای مرتبه اول و سپس اعمال قانون و هدایت به پارکینگ در صورت تکرار تخلفات به اجرا درآمده است.

اولویت اجرای این طرح، برخورد با موتورسیکلت سواران متخلف است که بدون رعايت نکات ایمنی و قانونی اقدام به رانندگی در سطح شهرستان می‌کنند و در آن با تخلفاتی همچون عدم استفاده از کلاه ایمنی، رانندگی با وسایل نقلیه فاقد پلاک و پلاک مخدوش، رانندگی بدون اخذ گواهینامه رانندگی و بیمه نامه شخص ثالث، رانندگی با سرعت بالا، انجام هرگونه حرکت نمایشی و آکروباتیک و آلودگی صوتی که تخلفات شاخص موتورسیکلت سواران است برخورد به عمل می‌آید.

پلیس راهور هدف از اجرای این طرح را به حداقل رساندن تصادفات رانندگی، برقراری انضباط ترافیکی و آموزش عمومی فرهنگ ترافیک عنوان کرده و خواستار همکاری مردم، ارگان‌ها و نهادها در اجرای این طرح شده است.

پلیس راهور همچنین اعلام کرده این طرح برای رفاه حال همشهریان، به صورت مقطعی در سطح حوزه استحفاظی راهور فریدونشهر اجرا شده و با اجرای آن، شاخص‌های امنیت و نظم ترافیکی بهبود پیدا کرده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

12 + 8 =