صفحه اصلی » استان اصفهان » مرکز جامع سلامت کوهپایه افتتاح شد/ تولد اولین نوزاد 3 ساعت بعد از افتتاح

مرکز جامع سلامت کوهپایه افتتاح شد/ تولد اولین نوزاد 3 ساعت بعد از افتتاح

سه ساعت بعد از افتتاح مرکز جامع سلامت کوهپایه در بخش زایشگاه این مرکز نوزاد دختری به دنیا آمد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۰۹ - جمعه ۱۴۰۱/۰۶/۴

به گزارش صاحب نیوز؛ شاهین شیرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در حاشیه افتتاح مرکز جامع سلامت کوهپایه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این مرکز با زیربنای حدود هزار و ۸٠٠ متر توسط خیران ساخته و توسط علوم پزشکی اصفهان تجهیز شده است.

وی افزود: سال‌ها بود که زایشگاه شهرستان کوهپایه تعطیل شده بود که از بُعد تجهیزاتی و نیروی انسانی، زایشگاه کوهپایه جزو یکی از زایشگاه‌های استاندارد استان شد؛ همچنین بحث درمانی آن از بخش خصوصی به دولتی تبدیل شد.

تنها مرکز تشخیص اعتیاد در شرق اصفهان

حامد رفعیان رئیس هیات مدیره خیریه سیدالشهدا کوهپایه  اظهار کرد: مرکز جامع سلامت شهر کوهپایه حدود یک هزار و ۸٠٠ متر در دو طبقه افتتاح شد.

وی با بیان اینکه این مرکز دارای بخش های مختلف است، گفت: یکی از این بخش‌ها زایشگاه است که بیشتر از ۷ سال تعطیل بود، که با افتتاح این مرکز زایشگاه نیز به بهره برداری رسید.

رفعیان با اشاره به اینکه جمعیت کارگری زیادی در شرق اصفهان حاضر می‌شوند که تعداد آن بیشتر از ۲۵ هزار نفر بیمه شده است که می‌توانند از خدمات این مرکز سلامت استفاده کنند، گفت: مرکز تشخیص اعتیاد یکی از بخش‌های دیگر این مرکز بوده، که اولین و تنها مرکز تشخیص اعتبار در شرق اصفهان است.

 رئیس هیات مدیره خیریه سیدالشهدا کوهپایه با بیان اینکه کلیه اعتبار برای ساختمان این مرکز توسط خیران تأمین شد، گفت: بخشی از تأسیسات و تجهیزات توسط علوم پزشکی انجام و تجهیزات آزمایشگاه نیز توسط خیری دیگر انجام شده است.

یکی از قسمت‌های که امروز در این افتتاح به بهره‌برداری رسید زایشگاه شهر کوهپایه است که بعد از سال‌ها تعطیلی دوباره فعال شد؛ از نکات جالب این افتتاح، خانم بارداری بود که به این مرکز مراجعه کرده بود و اورژانسی نوزاد در این زایشگاه به دنیا آمد؛ راحله کهنگیان در گفت‌وگو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: ۳ ساعت بعد از افتتاح زایشگاه خانم باردار مراجعه کرد و  زایمان انجام و نوزاد  دختر با وزن ۳ کیلو و۱۰۰ گرم چشم به جهان گشود.

مامای شیفت مرکز بهداشت کوهپایه با بیان اینکه مادر و فرزند هر دو در سلامتی کامل هستند، گفت:  این اولین زایمان در این مرکز بود که بدون هیچ مشکلی انجام شد.

*مرکز جامع سلامت زفره تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد

بعدازاین افتتاح شیرانی با حضور شیخی نماینده مردم اصفهان در مجلس با حضور در روستای زفره  از ساختمان نیمه‌کاره مرکز سلامت این روستا بازدید کردند؛ پس‌ازاین بازدید زهرا عزیزی رئیس شورای بخش سیستان در گفت‌وگو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: روند ساخت مرکز جامع سلامت روستای زفره از ۸ سال گذشته تاکنون نیمه‌کاره مانده است و۳۰درصد آن توسط خیران و  شورای اسلامی روستای زفره و مابقی توسط دانشگاه علوم پزشکی انجام شده واکنون این ساختمان حدود ۷۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

عزیزی با اشاره به پیگیری‌ها و مساعدت‌های زهرا شیخی نماینده  شهرستان‌های اصفهان، کوهپایه، هرند، ورزنه و جرقویه در مجلس در این زمینه گفت:  امروز زهرا شیخی به‌اتفاق فرماندارشهرستان کوهپایه و رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و معاونان وی و دیگر مسئولان شهرستانی از ساختمان نیمه‌کاره بازدید کرده و قول دادند مناقصه انتخاب پیمانکار این ساختمان به‌زودی برگزار و تا پایان سال تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.

هم‌زمان با هفته دولت مرکز جامع سلامت کوهپایه با هزینه بالغ‌بر ۱۷ میلیارد تومان در شهر کوهپایه با حضور مسؤولان استانی و شهرستان افتتاح شد؛ این مرکز دارای بخش‌های مختلف از جمله خدمات آزمایشگاهی، تشخیص اعتیاد، رادیولوژی دندان‌پزشکی ، اتاق عمل و … است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هجده − 16 =