صفحه اصلی » سیاسی » خطبه های نماز جمعه باید پاسخگو به شبهات باشد

خطبه های نماز جمعه باید پاسخگو به شبهات باشد

امام جمعه کوهپایه گفت: یکی از راه های باطل کردن عقاید دینی مردم این است که شبهه ایجاد کنند، امامان جمعه باید در نماز جمعه و در برنامه های خود به شبهات دینی پاسخ دهند؛ خطبه های نماز جمعه باید پاسخگو به شبهات باشد.

تاریخ انتشار: ۲۲:۰۸ - جمعه ۱۴۰۱/۰۶/۴

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت السلام احمد شاکری در خطبه های نماز جمعه شهر کوهپایه در توضیحات فرمایشات مقام معظم رهبری اظهار داشت: دشمن با توجه به ضربه ای که از زن ایرانی خورده است و زن ایرانی با حضور در همه میدان ها آن هم با رعایت عفاف و حجاب، شعار دویست تا سیصد ساله نقطه مرکزی تمدن غربی را خط بطلان کشیده است، دشمنان حجاب و عفاف زنان جامعه ما را هدف قرار داده اند.
امام جمعه کوهپایه با بیان اینکه دشمنان برای اینکه ایمان مردم را بگیرند و مردم را متزلزل کنند، شبهه افکنی می کنند، گفت: نقطه اصلی و مرکزی تمدن غربی می گوید میان دین و پیشرفت را باید از هم جدا کرد.
وی افزود: این تفکر دشمنان م یگوید اگر زنان و مردان یک کشوری بخواهند پیشرفت کنند، قواعد دینی را نباید در پیشرفت خود دخیل کرده و برای پیشرفت دین را کنار گذارند و بین دین و پیشرفت تفکیک قائل شوند.
شاکری گفت: زن ایرانی این ادعای انان را در ابعاد مختلف باطل کرد که مهمترین آن برای خانم ها حجاب و عفاف است که به خوبی رعایت کرده و هم پیشرفت کردند.
احمد شاکری بیان کرد: یکی از راه های باطل کردن عقاید دینی مردم این است که شبهه ایجاد کنند، امامان جمعه باید در نماز جمعه و در برنامه های خود به شبهات دینی پاسخ دهند؛ خطبه های نماز جمعه باید پاسخگو به شبهات باشد.
احمد شاکری گفت: امامان جمعه باید شبهات را با دلایل روشن برای مردم تبیین کنند، جهاد تبیین را جدی بگیرند و ائمه جمعه شبهه زدایی را از ذهن مخاطبین جدی بگیرند.
وی در ادامه توضیح فرمایشات رهبری گفت: در زمین خوردن در مقابل شبهات دنیا طلبی گاهی دخیل است نباید دنیا طلبی را از نظر دور داشت، دنیای هرکسی متفاوت است، دنیای یکی مال است، دیگری دنیایش مقام و دیگری دنیایش شهوات جنسی است همه این ها دنیا است.
وی ادامه داد، خطبه نماز جمعه باید مرکزی برای تبیین محتوای قوی و منطق محکم و غنی برای مسائل مهم انقلاب باشد، این مرکز باید روز به روز تقویت شود.
احمد شاکری گفت: مسئله عدالت، استقلال و حمایت از مستضعفان مسائل مهمی است که امامان جمعه باید به مردم بصیرت و آگاهی دهند.
وی گفت: در نظام جمهوری اسلامی و در دوران ولایت امامین انقلاب همه شرایطی که در روایت مستدرک الوسائل آمده (یعنی امام عالم، عفیف و پارسا) فراهم است و از آنجا که همه شرایط اقامه نماز جمعه فراهم است، بر همگان لازم است در حفظ نماز جمعه کوشا باشند.
شاکری در خطبه دوم رحلت عالم بزرگ اخلاق آیت الله ناصری را تسلیت گفت و با گرامی داشت هفته دولت به بیان مطالبات مقام رهبری از دولت اشاره کرد و گفت: مقام رهبری در تنفیذ حکم ریاست جمهوری دولت سیزدم فرمودند: توصیه موکد ما این است مسیری که کشور و ملت را به حقوق و جایگاه اساسی خودش می رساند، همین تمسک به ارزش های اساسی انقلاب، عدالت و مبارزه با فساد است اگر در این مسیر حرکت کنیم موفق هستیم.
وی افزود: همچنین از دولت خواستند که دولت مردمی که شعار رئیس جمهور است را در واقعیت محقق کنند و به معنی واقعی کلمه با مردم، در کنار مردم و در میان مردم باشند، ارتباط با نخبگان هم در جای خود برای دولتی ها یک حرکت لازم و مفید است.
وی بیان کرد: اگر تلاش مجاهدانه شبانه روزی و خستگی ناپذیر داشته باشید و با خلوص نیت توکل و توسل به خدای متعال را برای خود ذخیره کنید قطعا پیروز خواهید شد، از یک طرف اخلاص و از یک طرف دست نیاز به خدا اگر باشد بر مشکلات فارغ خواهید آمد و نیت الهی، یعنی خدمت به مردم است.
شاکری گفت: در زمینه خدمت باید کار جهادی کرد و از موانع عبور کرد موانع کوچک را بزرگ ندیدن و آرمان ها و جهت را فراموش نکردن و شوق به کار، کارهای جهادی است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه × 2 =