صفحه اصلی » اجتماعی » افتتاح نیروگاه یک مگاواتی در نایین

مدیر برق نایین:

افتتاح نیروگاه یک مگاواتی در نایین

مدیر امور برق شهرستان نایین گفت: ۵۰ نیروگاه خورشیدی خانگی با ۱۲۵۰ کیلووات تولید برق در سطح شهرستان و ۱۷ نیروگاه خورشیدی طرح بسیج و کمیته امداد برای افرادی که نیازمند هستند شناسایی شده و همان ارگان تسهیلات را اعطا کرده است.

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۱ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۷

به گزارش صاحب نیوز؛ نشست خبری اسماعیل محمدی نصیری، مدیر امور برق نایین با خبرنگاران به مناسبت هفته دولت با حضور روابط عمومی استان و کارشناسان برگزار شد.

اسماعیل محمدی نصیری مدیر امور برق شهرستان نایین به مناسبت هفته دولت در نشست خبری به تبیین اقدامات دولت در امور برق شهرستان پرداخت و گفت: شهرستان نایین در سال گذشته با قطعی برق زیادی روبه رو بود و خسارت و نارضایتی مردم را به دنبال داشت اما تابستان امسال با مدیریت و فرهنگ سازی که با رضایت بخش‌های صنعتی و کشاورزی صورت گرفت، قطع برق مشترکین خانگی به صفر رسید.

وی  افزود: همدلی و همراهی بین مدیریت برق و مردم و همچنین تلاش همکاران باعث شد تا در شاخص مهم ارائه خدمات به مردم رتبه اول و در جمیع شاخص‌ها رتبه سوم در سطح استان اصفهان به شهرستان نایین اختصاص یابد.

مدیر امور برق نایین تصریح کرد: در سال گذشته اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد و ۳۸۳ میلیون تومان برای توسعه، بهسازی و پروژه‌های امور برق به این شهرستان اختصاص یافت و برای اولین بار طرح جهاد روستایی در شهرستان نایین برای ۲۰ روستا با مبلغ ۳ میلیارد تومان جهت طرح توسعه روشنایی، بهسازی شبکه های فرسوده، جا به جایی پایه‌های مزاحم در معابر و با هدف مهاجرت معکوس به روستا صورت گرفت.

وی اضافه کرد: مبلغ ۵ میلیارد تومان در هفته دولت برای طرح جهادی روستاها اختصاص یافته است که در هفته دولت این طرح از روستای مزرعه امام شروع خواهد شد.

نصیری با اشاره به اینکه طرح تبدیل سیم برق مسی به کابل خودنگهدار، کاهش افت ولتاژ و کاهش سرقت را به همراه دارد، اظهار کرد: در سال گذشته ۳۰ کیلومتر سیم برق مسی به کابل خودنگهدار تبدیل شده است و طی دو سال آینده تمام سیم‌های مسی شهرستان نایین جمع خواهند شد.

وی در ادامه گفت: ۵۰ نیروگاه خورشیدی خانگی با ۱۲۵۰کیلووات تولید برق در سطح شهرستان و ۱۷ نیروگاه خورشیدی طرح بسیج و کمیته امداد برای افرادی که نیازمند هستند شناسایی شدند و همان ارگان تسهیلات دادند.

مدیر امور برق نایین با تاکید بر اینکه نیروگاه‌های خورشیدی درآمد پایدار خوبی دارد، خاطر نشان کرد: هم اکنون۵۰ نیروگاه خورشیدی خانگی با تولید ۱۲۵۰کیلووات برق در سطح شهرستان فعال هستند و قرار است در هفته دولت نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی در مسیر انارک افتتاح شود.

وی با اشاره به اینکه راه‌اندازی یک نیروگاه خورشیدی خانگی ۵ کیلوواتی نزدیک به ۱۲۰ میلیون هزینه و ماهیانه حدود ۱ میلیون و ۲۰۰ درآمد دارد افزود: قرار است با حمایت بسیج، کمیته امداد و بهزیستی، هزار نیروگاه خورشیدی در استان احداث شود از مردم شهرستان درخواست داریم در این زمینه اقدام نمایند تا بتوانیم برای نایین سهمیه بیشتری بگیریم.

نصیری در پایان از اصحاب رسانه درخواست کرد که فرهنگ صرفه‌جویی و طرح‌های تشویقی و طرح‌های مناسب برای کنترل کردن پرمصرف‌های خانگی و صنعت و کشاورزی را برای مردم تبیین کنند.

مجید جعفرزاده مدیر امور فرهنگی شرکت توزیع برق استان اصفهان نیز در نشست خبری امور برق شهرستان نایین با اصحاب رسانه، گفت: سیاست‌های تشویقی، فرهنگ صحیح مصرف برق توسط مردم و همکاری صنایع و کشاورزان در قطع برق اختیاری سبب شده است تابستان امسال با و به هیچ وجه قطعی برق نداشته باشیم .

وی افزود: از اصحاب رسانه تقاضامندیم این خدمات نظام و این دولت را برای مردم تبیین کنند و نگذارند رسانه‌های معاند حقایق انقلاب را وارونه جلوه دهند چرا که با افزایش تحریم‌ها شاهد خدمات چشم‌گیر و فروان این دولت هستیم.

جعفرزاده تصریح کرد: سیاست شرکت توزیع برق استان اصفهان و وزارت نیرو مبنی بر این است که در مصرف بهینه برق و آب و انرژی مردم را با تشویق و تهییج به فرهنگ مصرف صحیح که یک امر دینی مبارک است، سوق بدهد.

وی اضافه کرد: رایگان کردن برق کشاورزانی که در ساعات اوج مصرف برق موتورهای چاه آب خود را قطع کنند، رایگان کردن برق مشترکینی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند در صورت مصرف محدود و کاهش هزینه قبوض صنعتگرانی که در ساعت پرباری برق مصرف نداشته باشند، از جمله طرح‌های تشویقی شرکت توزیع برق است.

مدیر امور فرهنگی شرکت توزیع برق خاطرنشان کرد: این تخفیفات هزینه‌های هنگفتی بر وزارت نیرو تحمیل می‌نماید اما برای اینکه مردم در مصرف برق خانگی بتوانند از برق پایداری بهره‌مند و در آسایش و آرامش باشند و برای نهادینه کردن فرهنگ درست استفاده از برق طرح‌های تشویقی درنظر گرفته شده است.

جعفرزاده با تاکید بر اینکه تولید برق کشور ۲ برابر میانگین کشورهای پیشرفته است، گفت: مشکل ما در تولید برق نیست مشکل نحوه مصرف آن است که رسانه‌ها باید بارها و بارها صرفه جویی که متن دین ماست را برای مردم تکرار کنند.

وی ادامه داد: باید با تبیین برای مردم به سمت تولید انرژی‌های نو و سرمایه گذاری بخش خصوصی در این زمینه‌ها پیش برویم.جعفرزاده با تاکید بر اینکه تولید برق کشور ۲ برابر میانگین کشورهای پیشرفته است، گفت: مشکل ما در تولید برق نیست مشکل نحوه مصرف آن است که رسانه‌ها باید بارها و بارها صرفه جویی که متن دین ماست را برای مردم تکرار کنند.

وی ادامه داد: باید با تبیین برای مردم به سمت تولید انرژی‌های نو و سرمایه گذاری بخش خصوصی در این زمینه‌ها پیش برویم

جعفرزاده با تاکید بر اینکه شرکت توزیع برق چندین سال است جوان‌سازی نیروها و مدیران را شروع کرده است، اسماعیل محمدی نصیری را جز جوان‌ترین و موفق‌ترین مدیران استان نامید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه × 5 =