صفحه اصلی » اقتصادی » ۸۴۳ پروژه مخابراتی در استان اصفهان آماده بهره‌برداری است

۸۴۳ پروژه مخابراتی در استان اصفهان آماده بهره‌برداری است

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات اصفهان در دیدار مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات اصفهان گفت: همزمان با “هفته دولت”، ۸۴۳ پروژه مخابراتی با اعتبار بالغ بر۲ هزار و ۸۵۹ میلیون ریال، در سطح استان به بهره‌برداری می‌رسد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۳۹ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۷

به گزارش صاحب نیوز؛ جعفر مطلب زاده، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در مصاحبه با ایرنا اصفهان گفت: ۸۳۹ پروژه از این تعداد به سایت‌های سیار(همراه اول) و شرکت مخابرات ایران در مخابرات منطقه استان اختصاص دارد که شامل ۶۱۹ پروژه شرکت مخابرات با اعتبار بیش از ۱۹۹ میلیون ریال و ۲۲۰ پروژه در زمینه سایت‌های همراه اول با اعتبار بالغ بر  ۲ هزار و ۶۶۰ میلیون ریال است.

وی با اشاره به سه پروژه قابل افتتاح زیرساختی در استان اظهار داشت: این پروژه‌ها شامل توسعه ظرفیت مرکز تبادل ترافیک داخل کشور، توسعه و تکمیل زیرساخت برق و خرید تجهیزات و خدمات سامانه “NTP server”  با سرمایه ۸۶ میلیارد و ۸۶۰ میلیون ریال است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات اصفهان گفت: همچنین در این هفته، پروژه به روزرسانی فناوری 5G توسط شرکت خدماتی ارتباطی ایرانسل در شهرستان مبارکه به بهره‌برداری رسید.

وی با اشاره به اینکه ضریب نفوذ اینترنت سیار و ثابت در روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان ۸۳ درصد است، خاطرنشان کرد: این شاخص برای اپراتور همراه اول  ۶۳.۵، برای اپراتور ایرانسل ۳۳ و برای رایتل ۳.۵ درصد است.

مطلب زاده ادامه داد: تعداد مشترکان همراه اول در استان پنج میلیون و ۵۶۷ هزار و ۷۹۲ خط و تعداد مشترکان ایرانسل ۲ میلیون و ۹۴۱ هزار و ۹۹۷ مشترک است.

وی تصریح کرد: هم اینک تمام شهرهای استان اصفهان از پوشش نسل‌های سوم و چهارم تلفن همراه برخوردارند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات اصفهان اضافه کرد: در زمان حاضر، ضریب نفوذ اینترنت پهن باند ثابت در استان ۱۸.۳۹ درصد و ضریب نفوذ اینترنت پهن باند سیار ۱۱۶.۴۷ درصد است.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج × دو =