صفحه اصلی » اقتصادی » افتتاح 12 طرح آبرسانی در شهرها و روستاهای استان اصفهان

افتتاح 12 طرح آبرسانی در شهرها و روستاهای استان اصفهان

12 هزار و 971 نفر در قالب 4 هزار و 380 خانوار با اجرای طرح های آبرسانی به 16 روستا در استان اصفهان از آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند می شوند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۷ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۷

به گزارش صاحب نیوز؛ مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان با اشاره به اهمیت خدمت‌رسانی به جمعیت روستایی گفت: در هفته دولت 8 طرح آبرسانی به 16 روستا با هزینه 383 میلیارد ریال باتوجه به سیاست‌گذاری درحوزه تامین آب شرب بهداشتی و پایدار روستاها به بهره برداری می رسد.

حسین اکبریان با بیان اینکه افزایش و ایجاد ثبات در جمعیت روستایی با تامین آب شرب و بهداشت به عنوان پایه اساسی، جلوگیری از مهاجرت بی رویه روستاییان به شهرها میسر می شود اعلام کرد: اصلاح شبکه آب شرب روستای بتلیجه بویین میاندشت، آبرسانی به 2 روستای دره مهدیقلی و ونک علیا چادگان، آبرسانی به مورچه خورت و نواحی جمعیتی مجاور آن در شاهین شهر، اصلاح و توسعه شبکه آب روستای کلهرود شاهین شهر،آبرسانی به 6 روستای دهاقان ، آبرسانی به روستای کی کوهپایه ، آبرسانی به روستای نسار اسکندری فریدن و اصلاح و توسعه شبکه آب روستایی منطقه بادرود از مهمترین طرح های تامین و توسعه آب شرب پایدار روستاها در استان اصفهان است که در هفته دولت به بهره برداری می رسد .

وی افزود: با اجرای طرح های آبرسانی به 16 روستا در استان اصفهان 12 هزار و 971 نفر در قالب 4 هزار و 380 خانوار از آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند می شوند.

مدیرعامل آبفای استان اصفهان با اشاره به ایجاد زیر ساخت های لازم برای تامین آب شرب روستاییان تصریح کرد: احداث 2 باب مخزن ، 4 ایستگاه پمپاژ، و اصلاح و توسعه 17 کیلومتر شبکه توزیع و اجرای 50 کیلومتر خط انتقال به منظور دسترسی پایدار روستاییان به آب شرب عملیاتی شده است.

اکبریان پیرامون طرح های توسعه آبرسانی به جمعیت شهری در استان اصفهان اظهار داشت: تامین آب شرب شهرهای شهرضا، جندق، گرگاب با حفر 4 حلقه چاه به ظرفیت 37 لیتر در ثانیه عملیاتی شد که به دنبال اجرای این پروژه جمعیتی بالغ بر 167 هزار نفر از آب شرب سالم بهداشتی برخوردار شدند، همچنین تکمیل تله متری ایستگاه های پمپاژ و خطوط انتقال آب شاهین شهر عملیاتی گردید.

وی افزود: همچنین بازسازي و تجهيز آزمايشگاه شيميايي و ميكروبيولوژي تصفيه خانه فاضلاب جنوب اصفهان با هزينه ای بالغ بر 12 ميليارد ريال وساخت و تجهيز آزمايشگاه ميكروبيولوژي آب نائين با هزينه اي بالغ بر 9ميليارد ريال انجام شده، که در هفته دولت افتتاح می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

نوزده + پنج =