صفحه اصلی » اقتصادی » اجرای طرح صدور الکترونیک پروانه ساختمانی رضایت‌بخش است

رئیس اتحادیه مشاوران املاک اصفهان:

اجرای طرح صدور الکترونیک پروانه ساختمانی رضایت‌بخش است

رئیس اتحادیه مشاوران املاک اصفهان گفت: اجرای طرح صدور الکترونیک پروانه ساختمانی بی شک نتایج قابل توجهی برای شهر و شهروندان خواهد داشت و من نیز به عنوان یک شهروند از اجرای این طرح رضایت دارم.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۲ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۷

به گزارش صاحب نیوز؛ بیش از دو ماه از آغاز اجرای طرح «صدور الکترونیکی پروانه ساختمانی» در مناطق پانزده گانه شهرداری اصفهان می‌گذرد. طرحی که از ابتدای تیرماه اجرایی شد و بر اساس آن متقاضیان دریافت پروانه ساختمانی می‌توانند در همه ایام هفته و در 24 ساعت شبانه روز از منزل وارد سامانه مربوطه شوند و با ثبت درخواست، اطلاعات لازم در ارتباط با پلاک خود را دریافت و مبلغ عوارض ساخت‌وساز را در خانه مشاهده و پرداخت کنند.

اینکه این طرح چقدر توانسته در تسهیل روند ساخت و ساز در شهر اصفهان موثر باشد، سوالی است که رئیس اتحادیه مشاوران املاک اصفهان در پاسخ به آن گفت: طرح صدور الکترونیکی پروانه ساختمانی اقدام قابل توجهی در زمینه ساخت و ساز است که البته باید زیرساخت‌های آن فراهم باشد و ایرادات احتمالی آن در کمترین زمان مرتفع شود.

رسول جهانگیری افزود: بی شک هرقدر بتوان رفت‌وآمد مردم را در فضاهای اداری کمتر و روند کارها را به صورت غیرحضوری تبدیل کرد، به دولت، مسئولان و مردم و همچنین به ‌سلامت روانی جامعه کمک خواهد شد.

عضو سابق شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به مزایای استفاده از ارائه خدمات الکترونیک به ‌جای خدمات حضوری تأکید کرد: کشور ژاپن جمعیتی بیشتر از ایران دارد، اما تعداد کارمندان آن حدود یک هفتم جمعیت کارمندان در کشور ما است، چراکه فرآیند کارها کاملاً سیستماتیک است و خللی در ارائه خدمات ایجاد نمی‌شود.

او خاطرنشان کرد: حرکت به سمت دولت الکترونیک ثمرات زیادی را برای جامعه به ارمغان می‌آورد و صرفه جویی زیادی در هزینه‌ها می‌کند و حتی می‌تواند نوعی درآمد برای دولت به‌حساب بیاید.

*شهرداری در ارائه خدمات الکترونیک موفق‌تر از سایرین است

رئیس اتحادیه مشاوران املاک اصفهان اذعان کرد: چون شهرداری ساختاری دارد که نه کاملاً خصوصی و نه دولتی است، می‌تواند در ارائه خدمات الکترونیک از همه دستگاه‌ها موفق‌تر باشد.

او با بیان اینکه ارائه خدمات الکترونیک منجر به جلب رضایت شهروندان می‌شود، بیان کرد: اجرای طرح صدور الکترونیکی پروانه ساختمانی بی شک نتایج قابل توجهی برای شهر و شهروندان خواهد داشت و من نیز به عنوان یک شهروند از اجرای این طرح رضایت دارم.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج + 19 =