صفحه اصلی » اجتماعی » تصویب کمک‌های دولت برای بهبود وضعیت حمل و نقل شهر اصفهان

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان خبر داد؛

تصویب کمک‌های دولت برای بهبود وضعیت حمل و نقل شهر اصفهان

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان از تصویب کمک‌های دولت برای بهبود وضعیت حمل و نقل شهر اصفهان در جلسه شورای عالی ترافیک شهرهای کشور خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۸ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۷

به گزارش صاحب نیوز؛ یکصد و هفتاد و چهارمین جلسه شورای عالی ترافیک شهرهای کشور ویژه بررسی مسائل و برنامه‌های حمل و نقل و ترافیک شهر اصفهان در روز ۵ شهریور با حضور رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان، شهردار اصفهان و معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان در وزارت کشور برگزار شد.

آنطور که معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان خبر داده است، در این جلسه وضعیت موجود، آمار و اطلاعات مرتبط با آلودگی هوا، ایمنی، تصادفات و وضعیت سیستم‌های حمل و نقل شهر اصفهان بررسی شد.

حسین حق شناس افزود: در این نشست با ارائه نتایج پروژه سیاهه انتشار آلودگی‌های هوای اصفهان که آلاینده‌های مربوط به صنایع سهم عمده ای در آن دارند و باید در فصل سرما بازدارنده‌های جدی تری برای آنها در نظر داشت، مورد بررسی قرار گرفت.

او ارائه گزارشی از اقدامات اجرایی تفاهم‌نامه سه جانبه بین شهرداری اصفهان، وزارت کشور و معاونت علمی ریاست جمهوری را از دیگر محورهای این جلسه دانست و گفت: این تفاهم‌نامه در راستای توسعه حمل و نقل انسان محور و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان ارائه شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان همچنین از تصویب کمک‌های دولت برای بهبود وضعیت حمل و نقل شهر اصفهان خبر داد و تصریح کرد: در این جلسه موضوعاتی شامل کمک‌های دولت برای بهبود وضعیت حمل و‌ نقل شهر اصفهان، احداث و راه اندازی خط ۲ مترو، افزایش قطارهای خط یک مترو، تحویل اتوبوس‌های خریداری شده و بازسازی اتوبوس‌های فرسوده، در نظر گرفتن ۵۰ اتوبوس برقی، پیگیری بیمه رانندگان تاکسی، سهمیه نوسازی ناوگان تاکسی و نحوه وصول درآمدهای ناشی از طرح «Lez» و عوارض آلایندگی به تصویب رسید.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

7 + 10 =