صفحه اصلی » استان اصفهان » هماهنگی، مولفه اصلی مدیریت بحران است

مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان:

هماهنگی، مولفه اصلی مدیریت بحران است

مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: یکی از مولف های اصلی مدیریت بحران به منظور بایدگیری نقش مدیریت بحران، مسئله هماهنگی است.

تاریخ انتشار: ۱۰:۰۳ - سه شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ مانور پیشتازان یا مانور یا زهرا با حضور منصور شیشه فروش، مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان، محمد رضا ابراهیمی مدیر کل آموزش و پرورش استان و اکبر رحمتی مدیر سازمان دانش آموزی و مسئولان و مربیان و اساتید و دانش آموزان هفت منطقه اصفهان در محل اردوگاه شهید بهشتی ره برگزار شد.

منصور شیشه فروش در این گردهمایی اظهار داشت: در مولف های اصلی مدیریت بحران، هماهنگی در اولویت است یعنی باید یاد بگیریم که چگونه در عرصه های مدیریت بحران نقش هماهنگی را پیاده کنیم و امروز این آموزش‌هایی که این‌ چند روز داده شد و امروز قرار است مانور را اجرایی کنیم دارای یک مولفه به نام‌ هماهنگی است که هنر کار تیمی را پرورش می‌دهد تا بتوانیم در حوادث غیرمترقبه یا هر جایی که نیاز به کمکهای شما بود، به صورت خودجوش اقدامات لازم را انجام دهید.

شیشه فروش ادامه داد: کشور ایران کشوری است که در کمربند زلزله خیز جهانی قرار دارد و هر ۱۰ سال یکبار زلزله ای در کشور اتفاق می افتد و در پی آن سیلابهایی مشاهده می شود که در یک ماه گذشته و در مردادماه در استان های یزد، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، بوشهر و دیگر مناطق وارد کرد و همکاری و هماهنگی در مدیریت بحران در کاهش اثرات این حادثه قابل مشاهده بود و قابل ذکر است که در سالهای گذشته برای زلزله بوشهر و کهکیلویه و بویراحمد و سیلابی که اتفاق افتاد و سقوط هواپیما در ارتفاعات دنا، استان اصفهان به عنوان معین به دیگر استان‌ها یاری رساند.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان افزود: این مانور و گردهمایی ها به ما یاد می دهد که چگونه بتوانیم در مواقع نیاز یکدیگر را پیدا کرده و چگونه نظم را رعایت کنیم و هر کس نقش و وظایف خود را انجام دهد.

وی با اشاره به مانور ایمنی و زلزله در سال تحصیلی جدید گفت: هشتم آذرماه مانور ایمنی و زلزله در تمامی مدارس کشور برگزار می‌شود که دانش آموزان باید یاد بگیرند چگونه پناه گیری صحیح و خروج اضطراری داشته باشند و یاد بگیرند که چگونه می توانند با آرامش و آموزش، جان خود و دیگران را نجات دهند.

مانور پیشتازان در قطب ۴ کشوری با رمز یا زهرا توسط منصور شیشه فروش آغاز شد.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

20 − سیزده =