صفحه اصلی » اجتماعی » شروع دوره آموزش عمومی آتش‌نشان‌ داوطلب در خمینی شهر

شروع دوره آموزش عمومی آتش‌نشان‌ داوطلب در خمینی شهر

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری خمینی شهر از شروع برگزاری دوره آموزش عمومی آتش‌نشان‌ داوطلب خبر داد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۲۳ - سه شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ مهدی مرادیان بیان کرد: دوره آموزش عمومی آتش‌نشان داوطلب به مدت ۱۲ ساعت در محل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری خمینی شهر در حال برگزاری است.

وی افزود: این دوره‌های آموزشی با اهداف ترویج سطح ایمنی، آشنایی با انواع آتش‌سوزی و روش‌های اطفای حریق برای شهروندان به صورت مستمر برگزار می‌شود.

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری خمینی شهر خاطرنشان کرد: این دوره نیز با اهداف فوق با حضور تعدادی از شهروندان به صورت نیمه‌وقت با سر فصل‌های تئوری حریق خاموش‌کننده‌های دستی، نردبان‌های دستی، لوله‌کشی و آب‌رسانی، کار با پمپ‌های آتش‌نشانی، دستگاه تنفسی و ست‌های امداد و نجات هیدرولیک سنگین و نیمه سنگین زیر نظر اساتید و مربیان حوزه آموزش و پیشگیری سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری خمینی شهر برگزار می شود.

مرادیان تصریح کرد: در این دوره آموزشی که از تاریخ ششم شهریور آغاز و به مدت چهار روز ادامه دارد تعداد ۳۵ نفر از شهروندان دوره عمومی ایمنی و آتش‌نشانی را در این مدت فرا می گیرند و در پایان گواهینامه پایان دوره به این شهروندان اعطا می شود.

وی گفت: با همت و تلاش سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری خمینی شهر، تاکنون آموزش‌های متعدد و مستمر دوره‌های آموزش مقدماتی، عمومی، نیمه‌تخصصی، تخصصی و حرفه‌ای برای شهروندان به عنوان آتش‌نشان داوطلب برگزار شده است.

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری خمینی شهر گفت: در صورت نیاز و هنگام بحران می‌توان از آتش نشانان داوطلب در موضوع ایمنی و آتش‌نشانی کمک گرفت. شهروندان با آموزش و ارتقای سطح فرهنگ و ایمنی، در صورت بروز هرگونه حادثه یا آتش‌سوزی با داشتن اطلاعات لازم در لحظات اولیه آتش‌سوزی اقدامات اولیه مؤثری را خواهند داشت و از بروز خسارات بیشتر نیز جلوگیری می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

2 × چهار =