صفحه اصلی » ورزشی » نقاط ضعف و قوت تیم های سپاهان و فولاد

نقاط ضعف و قوت تیم های سپاهان و فولاد

مربی فوتبال گفت: سپاهان از همان جلوی زمین باید دفاع کند، مورایس باید بازیکنانی را در این بازی قرار دهد که بتوانند سرعت بازی را زیاد و از ضدحمله های تیم مقابل جلوگیری کنند.

تاریخ انتشار: ۰۸:۰۰ - چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۹

حسن شفیعی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: در هفته چهارم لیگ برتر تیم سپاهان اصفهان و فولاد خوزستان با یکدیگر بازی خواهند داشت و بعلت خرابی زمین نقش جهان، بازی در ورزشگاه ذوب آهن انجام خواهد شد.

مربی فوتبال عنوان کرد: سپاهان در حالی به مصاف فولاد خواهد رفت که مورایس برای اولین بار در ورزشگاه ذوب‌آهن حضور خواهد داشت و این ورزشگاه برایش ناآشنا است، سپاهان در هفته دوم لیگ با توجه به اینکه دو گل جلوتر بود ولی گل گهر توانست نتیجه بازی را به مساوی بکشاند و سه امتیاز حساس برای تیم سپاهان به یک امتیاز تبدیل شد و سپاهان هفت امتیازه در صدر جدول قرار گرفت.

شفیعی بیان کرد: تیم فوتبال فولاد خوزستان در ورزشگاه آرانا توانست تیم تراکتورسازی را متوقف کند، دو گل از نقطه پنالتی در نیمه اول قسمت تیم فولاد بود و گل سوم نیز توسط اشکان دژآگه با یک ضربه سر بسیار زیبا به تیم تراکتورسازی زده شد و بازی با نتیجه سه بر دو به نفع فولاد خوزستان تمام و فولاد به رده پنجم جدول رسید.

*وضعیت و نقاط قوت تیم‌فولاد

وی با بیان اینکه در آخرین بازی که فولاد و سپاهان به مصاف یکدیگر رفتند، فولاد موفق شد سپاهان را شکست دهد، افزود: تفکرات جواد نکونام این است که سعی می کند از دروازه خودش به خوبی دفاع کند، بازیکنان به خوبی همدیگر را پوشش دهند و حمایت کنند بعلاوه اینکه زنجیره دفاعی تیم به خوبی رعایت شود.

حسن شفیعی اذعان کرد: همچنین مناطقی که قرار است توپ از آن نقاط شلیک و به گل تبدیل شود را به خوبی پوشش می دهد، بازیکنانی که برای فولاد خوزستان بازی می کنند به این صورت در زمین قرار می گیرند که کنت در دروازه، دو دفاع آقاسی و کولیبالی در وسط قرار دارند، آقایی سمت چپ و شیری سمت راست، بوحمدان و آبشک هافبک های دفاعی این تیم هستند قابل بیان است که بوحمدان شوت های خوبی دارد.

مربی فوتبال تصریح کرد: پهلوان در سمت چپ بعنوان وینگر قرار دارد که تجربه بازی در فولادشهر را دارد، بازیکن جوان و موقعیت طلبی است، انصاری نیز ریزنقش است که داخل ١٨ قدم می تواند برای تیم سپاهان در امر پنالتی گیری خطرساز شود چرا که تکنیک خوبی دارد.

شفیعی گفت: جواد نکونام اللهیاری را در سانتر فوروارد قرار داده است و پشت سر وی پاتوسی باتجربه قرار می گیرد چرا که توپ را به خوبی نگه می دارد، موقعیت ها را به خوبی می سنجد، بدنش را بین یک نفر و توپ نیز خوب قرار می دهد و اینها مواردی است که سپاهان باید بابتش مراقب باشد.

وی خاطرنشان کرد: جابجایی بازیکنانی مانند اللهیاری و پاتوسی در سانتر فوروارد که در عمق همدیگر قرار دارند، حائز اهمیت هست، اللهیاری یک بازیکن چپ پا است که از کنار ها خیلی خوب سانتر می کند حتی گل سوم تیم فولاد به تراکتور توسط سانتر اللهیاری بود که به دژآگه رسید و تبدیل به گل شد.

حسن شفیعی اظهار کرد: به نظر می رسد کنت از ناحیه چشم و دید از فاصله دور دچار مشکل است، در بازی قبلی محمدی بازیکن تراکتور از فاصله 35 متری توانست یک گل به فولاد بزند پس سپاهان باید از فرصت شوت زنی به خوبی استفاده کند، از سانتر های کنار و تیز بر روی زمین شاهد ضعف از تیم فولاد بودیم چرا که آقاجانیان راحت و از طریق بغل پا گل دوم را به فولاد زد.

به گفته این مربی فوتبال مورایس سعی می کند از بازیکنانی که در تمرین خوب عمل کرده و آماده تر هستند استفاده کند، هفته گذشته از نورافکن که دو هفته گذشته نیز در بازی ضعیف بود، استفاده نکرد به نظر می رسد که این بازیکن حال و هوای رفتن دارد و بازی خوب خودش را در این سه بازی ندیدیم.

شفیعی بیان کرد: سپاهان بازیکنان زیادی دارد و در سیستم هایش در سه بازی اخیر، دو الی سه مورد تغییر دیدیم که می طلبد در این بازی تفکرات بیشتری انجام شود همچنین باید روی تعویض ها نیز تفکر بیشتری انجام دهند، این تیم دقایق آخر بازی را نباید به عقب برود مخصوصا وقت هایی که گل زده و جلو هست.

وی با اشاره به اینکه اگر سپاهان به فوتبال خودش ادامه دهد با توجه به سیستم و طراحی که مورایس دارد می تواند تیم های دیگر را نیز به زانو درآورد، افزود: تیم فولاد به دنبال این است که روز سه شنبه در فولادشهر فقط نبازد و در صورتی که بتواند با ضدحمله های خود و از موقعیت های پرتاب اوت، کرنر یا ضربات اطراف ١٨ قدم به خوبی استفاده کند.

*سپاهان باید از جلو زمین دفاع کند

حسن شفیعی اذعان کرد: به نظر من سپاهان از همان جلو زمین باید دفاع کند، مورایس باید بازیکنانی را در این بازی قرار دهد که بتوانند سرعت بازی را زیاد و از ضدحمله های تیم مقابل جلوگیری کنند، همچنین بتوانند از یک سوم حمله ای که اضافه می شود به خوبی عبور کنند، عجله نکنند، از دور زدن های تیم فولاد استفاده کنند، از موقعیت ها به خوبی استفاده کنند، همچنین از قد کوتاه کنت با تاکتیک های ایستگاهی و به خصوص ضربات کرنر بهره ببرند.

مربی فوتبال اشاره کرد: داخل دروازه سپاهان، نیازمند قرار می گیرد و وی باید بداند که محوطه 18 قدم و به خصوص شش قدم، در اختیاراوست، باید پاس ها و توپ های دریافتی و بخصوص ضربات ایستگاهی را به خوبی دفع کند، فولاد را نباید دست کم گرفت و سپاهان بازی بسیار سختی را پیش رو دارد.

شفیعی توضیح داد: مدافعان سپاهان در داخل 18 قدم باید کاملا مراقب باشند چون بازیکنان فولاد معمولا توپ ها را خوب نگه می دارند و در دریبلینگ نیز خوب هستند بعلاوه اینکه در بازی به دنبال پنالتی هستند، نکونام در کنار کیروش بوده و آموخته های زیادی دارد و به خط دفاعی خودش اهمیت می دهد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مورایس نیز کنار مربی بوده که تفکرات دفاعی داشته، پس درنتیجه این بازی نشان خواهد داد که کدام مربی بیشتر به حمله نیاز دارد و از تفکرات خودشان در این بازی استفاده می کنند، امیدوارم روزی برسد که همه به فوتبال ایران افتخار کنند و بازی زیبایی از این تیم ها شاهد باشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

3 × 5 =