صفحه اصلی » اقتصادی » آمار تولید شغل به ازای یک لیتر آب در کشور 58 اما در اصفهان 200 نفر است

آمار تولید شغل به ازای یک لیتر آب در کشور 58 اما در اصفهان 200 نفر است

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان گفت: در کشاورزی برای یک لیتر آب یک نفر یا کمتر اشتغال دارند در رابطه با معدن ۹ نفر، درصنایع بزرگ به ازای یک لیتر آب ۱۵ نفر اشتغال دارند و در صنایع کوچک در کشور ۵۸ نفر اما در استان اصفهان این آمار ۲۰۰ نفر است.

تاریخ انتشار: ۱۶:۵۰ - سه شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ رسول سواری ظهر امروز در نشست خبری اظهار کرد:در استان اصفهان با حدود ۸۰ شهرک صنعتی و نیمه صنعتی ۱۲ هزار هکتار اراضی تحت اختیار شرکت شهرک های استان است که بیش از ۱۲ هزار قرارداد با واحد های صنعتی منعقد کردیم و افزون بر ۱۴۰ هزار اشتغال درشهرک های صنعتی استان ایجاد کردیم.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان گفت: سیاست اصلی در سال جدید رفع مشکل واحد های فعال و نیمه فعال و تکمیل واحدهای زیر ظرفیت تولید را در دستور کار داریم و توجه ویژه برای پایدار سازی واحدهایی که فعال بوده داریم تا مشکلات آن ها رفع و واحدهای  زیر ظرفیت و واحد های راکد تبدیل نشوند.
سواری بیان کرد: استان اصفهان در رابطه با شهرک های صنعتی که در اختیار دارد، رتبه اول در کشور است و در جهت مشکلات و فشارهایی که به مدیران استان و کسانی که در حوضه صنعت و اقتصاد کار می کنند هم رتبه اول را دارد.
وی ادامه داد: همانطور که اعلام می کنیم استان اصفهان رتبه اول را در شهرک های صنعتی دارد به همین جهت هم در تامین مواد اولیه این ها و هم در تامین زیر ساخت ها مشکل دارد، واحد های صنعتی کوچک هم با مشکلات بیمه و مالیات روبه رو است.
وی گفت: در استان اصفهان اهتمام ویژه ای برای ستاد تسهیل گذاشته شده وخیلی از مشکلات بدست مدیران استان رفع شده است.
وی گفت: یکی از موضوعات تامین زیر ساخت برای شهرک های صنعتی است، به خصوص زیر ساخت آب و برق، که از اولی ترین و پایه ترین نیازهای اولیه برای شهرک های صنعتی است و با توجه به کمی آب در استان اصفهان بیشتر این مشکل خود را نشان می دهد.
وی بیان کرد: در آمار کشوری، در رابطه با آب در بحث اشتغال، در کشاورزی برای یک لیتر آب یک نفر یا کمتر اشتغال دارند در رابطه با معدن ۹ نفر، درصنایع بزرگ به ازای یک لیتر آب ۱۵ نفر اشتغال دارند و در صنایع کوچک در کشور ۵۸ نفر اما در استان اصفهان این آمار ۲۰۰ نفر است.

سواری گفت: این موضوع بیان می کند که صنایع کوچک در اصفهان 4 برابر ظرفیتی که در کشور وجود دارد شغل ایجاد می کند اما تامین آبی که شده است ۵۰ درصد بوده و با بحران کم آبی مواجه است، صنایع کوچک در استان کمتر از یک و نیم درصد از آب استان را مصرف می کند.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

نوزده + شش =