صفحه اصلی » اجتماعی » بیش از 8 هزار حلقه چاه غیر مجاز در اصفهان مسدود شد

بیش از 8 هزار حلقه چاه غیر مجاز در اصفهان مسدود شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان از پر و مسدود شدن بیش از 8 هزار حلقه چاه غیر مجاز در استان اصفهان خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۲ - چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۹

به گزارش صاحب نیوز؛ حسن ساسانی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اشاره به توقیف ۴ هزار و ۲۳۱ دستگاه و ادوات حفاری غیرمجاز در استان، اظهار داشت: از سال ۱۳۸۴ تا کنون ۸ هزار و ۲۲۰ حلقه چاه غیرمجاز در این استان پرو مسلوب‌المنفعه شده است.

وی با بیان اینکه در سال جاری، ۲۳۰ حلقه چاه غیرمجاز پر شده است، افزود: از سال ۱۳۹۶ تاکنون ۴ هزار کنتور حجمی هوشمند الکترومغناطیس بر روی چاه‌های کشاورزی، صنعت و خدمات دولتی نصب شده است.

ساسانی با بیان اینکه با اقدامات انجام شده شاهد صرفه جویی حدود ۲۲۸ میلیون مترمکعب در منابع آب زیرزمینی بودیم، گفت: در راستای چاره‌اندیشی برای کنترل اُفت و کسری مخزن در آبخوان‌ها، وزارت نیرو با تعریف طرح تعادل بخشی، تغذیه مصنوعی و پخش سیلاب در سال ۱۳۸۴، برنامه‌های خود در زمینه بهبود وضعیت منابع آب زیرزمینی را آغاز کرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان خاطر نشان کرد: مرکز سامانه ۳۸۴۸ یکی از راه‌های ارتباط مردم استان اصفهان با شرکت آب منطقه‌ای اصفهان است و مردم می‌توانند در سراسر استان از طریق تماس با این سامانه، در تمام طول شبانه روز، گزارش تخلفات از قبیل حفاری، لایروبی، کف شکنی غیرمجاز چاه، بهره برداری از چاه‌های فاقد پروانه را مطرح کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

5 × 3 =