صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » مرمت و بازسازی مجموعه بازار تاریخی کاشان

رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان مطرح کرد؛

مرمت و بازسازی مجموعه بازار تاریخی کاشان

رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان از مرمت و بازسازی مجموعه بازار تاریخی کاشان خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۰۰ - چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۹

به گزارش صاحب نیوز؛ احمد دانایی نیا پیش از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بازار یک مجموعه ارزشمند تاریخی و فرهنگی برای کاشان است، اظهار داشت: قرار است مرمت و بازسازی این مجموعه بزرگ تاریخی به زودی آغاز شود.

وی با بیان اینکه قرار است این مهم با همکاری شهرداری کاشان انجام شود، ابراز داشت: مرمت بخش‌هایی از بازار شامل کاروانسراها، تیمچه‌ها، بناهای مذهبی و راسته‌های بازار از جمله مواردی است که قرار است بازسازی شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان با اشاره به اینکه در آستانه چهل و ششمین سالروز ثبت بازار تاریخی کاشان در فهرست آثار ملی هستیم، تصریح کرد: عملیات مرمت مجموعه بازار حدود سه ماه به طول می‌کشد.

وی با اشاره به وجود برخی از آثار فاخر هنری و معماری در مجموعه تاریخی بازار کاشان خاطرنشان کرد: یکی از این آثار تیمچه بخشی است که در حال مرمت است.

دانایی نیا افزود: عملیات مرمت تیمچه بخشی شامل سبک سازی بام و نماسازی در جبهه این سرای تاریخی است که از محل اعتبارات ملی و در ادامه مرمت‌های پیشین است.

وی با بیان اینکه مرمت کاروانسرای زغالی‌ها در بازار کاشان هم به زودی و توسط استاد محمد شفائی آغاز می‌شود، گفت: سال گذشته هم با مشارکت فعال شهرداری کاشان مرمت بخش دیگری از بناهای بازار بزرگ کاشان همچون تیمچه امین الدوله و بازارچه ملک انجام شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان افزود: با کمک ستاد بازآفرینی شهری یکی از راسته‌های بازار تاریخی کاشان به عنوان الگو، مرمت می‌شود تا با احیای هنرهای از یاد رفته بازار کاشان رونق بگیرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

4 × پنج =