صفحه اصلی » استان اصفهان » اصفهان » نقش دامپزشکی از پزشکی در پیشگیری بیماری ها بیشتر است/ فعالیت دو هزار و ۴۵۰ هکتار کشت گلخانه ای در اصفهان

رئیس سازمان جهاد کشاوزی استان اصفهان:

نقش دامپزشکی از پزشکی در پیشگیری بیماری ها بیشتر است/ فعالیت دو هزار و ۴۵۰ هکتار کشت گلخانه ای در اصفهان

رئیس سازمان جهاد کشاوزی استان اصفهان گفت: استفاده از گیاهان دارویی با ارزش افزوده بیشتر و توسعه گلخانه یکی از راه‌های برون رفت از شرایط موجود بوده و همچنین ۲ هزار و ۴۵۰ هکتار کشت گلخانه در اصفهان انجام شده است.

تاریخ انتشار: ۱۰:۵۰ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛ مهرداد مرادمند شامگاه چهارشنبه در آئین افتتاحیه همایش منطقه‌ای «امنیت غذایی، فرهنگ‌ سازی غذای حلال» اظهار کرد: استان اصفهان دارای ۱۰/۷ میلیون متر مربع اراضی بوده که ۶۷۵ هزار متر یعنی کمتر از پنج درصد، اراضی کشاورزی است؛ منابع آبی را همه می‌دانیم که محدود بوده به همین دلیل تلاش کردیم با همت کشاورزان و مدیریت خوب آنها و پشتیبانی دولت و دانشگاه‌ های استان و با افزایش بهره‌وری، کمبود آب و زمین در استان حل شود.

رئیس سازمان جهاد کشاوزی استان اصفهان گفت: استفاده از گیاهان دارویی با ارزش افزوده بیشتر و توسعه گلخانه یکی از راه‌های برون رفت از شرایط موجود بوده و همچنین دو هزار و ۴۵۰ هکتار کشت گلخانه در اصفهان انجام شده است.

وی عنوان کرد: مردمی سازی یارانه که با جرات و جسارت دولت در راستای بهره‌ وری از محصولات سویا و ذرت که به واردات وابسته و ارزبری زیاد داشت، جایگزین شد؛ اکنون با عبور از این مورد با جاگزینی علوفه‌ ها به سمت تعادل مصرف رفته است.

وی افزود: استان اصفهان در تولید شیر رتبه اول را دارا بوده و با وجود کم آبی، علوفه را از استان های خوزستان، کردستان و کرمانشاه تامین می‌شود و با مدیریت خوب، دامداری و تولید شیر انجام می‌شود.

مرادمند تصریح کرد: وقتی در دین اسلام ذبح را با صورت بین توضیح داده و اکنون با علم ثابت شده که یکی از بهترین نوع بهداشت بوده، پس روحانیون نقش مهمی در این عرصه دارند؛ همچنین نقش دامپزشکی از پزشکی در پیشگیری بیماری ها بیشتر است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دو × چهار =