صفحه اصلی » اقتصادی » دومین ترمینال کانتینری کشور در گمرک اصفهان افتتاح شد

دومین ترمینال کانتینری کشور در گمرک اصفهان افتتاح شد

دومین ترمینال کانتینری کشور با حضور رئیس اتاق بازرگانی اصفهان، مدیرکل گمرکات استان و مدیرعامل شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی غرب در گمرک اصفهان افتتاح شد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۵۷ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛ رئیس اتاق بازرگانی اصفهان در آیین افتتاح ترمینال کانتینری آداک مارین، با اشاره به ارتقاء 19 رتبه‌ای شاخص محیط کسب و کار استان در بهار 1401  نسبت به سال 1397، این رتبه را حاصل اقدامات موثر و مثبت بخش خصوصی و دولتی اصفهان و رضایت فعالان اقتصادی از این اقدامات دانست.

مسعودگلشیرازی با ابراز خرسندی از افتتاح ترمینال کانتینری در اصفهان افزود: اقداماتی از این نوع اثرات مثبتی در چرخه اقتصاد استان و کشور خواهد داشت.

مدیرکل گمرکات استان اصفهان نیز در این مراسم از افزایش 74 درصدی در آمد گمرکات استان اصفهان در یکساله دولت سیزدهم نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و افزود: در دولت سیزدهم 29 هزار و 978 فقره اظهارنامه به وزن  2 میلیون 69 هزار تن و به ارزش یک میلیارد و 346 میلیون دلار صادرات داشته ایم که نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ تعداد 14 درصد و ازحیث ارزش 20 درصد رشد داشته است.

رسول کوهستانی پزوه در خصوص واردات به گمرکات استان اصفهان طی این مدت نیز گفت: 4هزار و 206 فقره اظهارنامه به وزن  106 هزار تن و به ارزش 902 میلیون دلار واردات داشته ایم که نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ تعداد 38 درصد و از نظر وزن 25 درصد و ازحیث ارزش 60 درصد رشد داشته است.

وی در ادامه تصریح کرد: با بهره برداری از ترمینال کانتینری، تقاضای ارسال کانتینر خالی از تهران و بندرعباس به اصفهان برای حمل محموله‌های صادراتی برطرف شده و علاوه بر تسریع صادرات کالا، هزینه‌های صادرکنندگان و واردکنندگان نیزکاهش خواهد یافت.

حمید نجات‌بخش مدیرعامل شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی غرب نیز با بیان اینکه ایجاد ترمینال کانتینری نقش ویژه‌ای در تسهیل حمل و نقل کالاهای کانتینری خواهد داشت افزود: دسترسی آسان به کانتینر موجب کاهش هزینه تجار و تسریع امور تجاری می‌شود.

وی همچنین تصریح کرد: اولین ترمینال کانتینری کشور 6 ماه گذشته در تهران ایجاد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج × پنج =