صفحه اصلی » استان اصفهان » ۲۸۲ هزار متقاضی طرح نهضت ملی مسکن در اصفهان واجد شرایط شناخته شدند

۲۸۲ هزار متقاضی طرح نهضت ملی مسکن در اصفهان واجد شرایط شناخته شدند

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: از ۴۲۲ هزار و ۳۶۴ متقاضی که در طرح نهضت ملی مسکن در استان ثبت نام کرده‌اند، ۲۸۲ هزار و سیزده نفر واجد شرایط اولیه تشخیص داده شده‌اند.

تاریخ انتشار: ۱۵:۰۷ - جمعه ۱۴۰۱/۰۶/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ علیرضا قاری‌قرآن روز جمعه افزود: بر اساس سهمیه‌ای که وزارت راه و شهرسازی در طرح نهضت ملی مسکن برای اصفهان در نظر گرفته، قرار است درچهار سال ۲۰۳ هزار واحد مسکونی در استان ساخته شود.

وی ادامه داد: تاکنون زمین مورد نیاز برای ساخت ۹۱ هزار و ۲ واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن در این استان تامین شده است.
مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار داشت:  تاکنون برای ۱۶۰ هزار و ۶۲ واحد مسکونی پروانه ساخت گرفته شده و مراحل ساخت ساز در این واحدها شروع شده است و  ۱۰ هزار و ۸۰۱ واحد این طرح در مرحله پی ریزی، پنج هزار و ۷۰۹ واحد اسکلت و سقف و ۲ هزار و ۸۶۴ واحد نیز در مرحله سفت کاری  قرار دارد.
قاری قرآن بیان کرد: سهمیه استان  اصفهان در چهار سال حدود ۲۰۳ هزار واحد و سالی ۵۰ هزار واحد است که بطور معمول مهمترین بحث در سال اول این سیاستگذاری تامین زمین است.
وی با اشاره به ثبت نام بیش از  ۴۲۲ هزار متقاضی در استان اصفهان افزود: این استان از نظر میزان ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن پس از تهران بعنوان دومین استان کشور است.
مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان افزود: متقاضیان باید شرایط لازم از جمله احراز سکونت، سبز بودن فرم “جیم “، دریافت نکردن وام های دولتی و نداشتن مالکیت را داشته باشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

بیست + 8 =