صفحه اصلی » استان اصفهان » پرستاران در تسریع روند درمان بیماران  نقش بسزایی دارند

پرستاران در تسریع روند درمان بیماران  نقش بسزایی دارند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: با توجه به اینکه پرستاران شبانه روز بر بالین بیمار حاضر هستند، بنابراین در تسریع روند درمان بیماران نقش بسزایی دارند.

تاریخ انتشار: ۲۲:۳۶ - جمعه ۱۴۰۱/۰۶/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ شاهین شیرانی شامگاه جمعه در مراسم افتتاح دهمین جشنواره کشوری فرهنگی ورزشی پرستاران اظهار داشت: با توجه به اینکه پرستاران بیشترین زمان خود را صرف بیماران می‌کنند بنابراین در جریان کامل شرح حال بیماران هستند و پزشکان در جوار پرستاران امکان درمان سریع بیماران را دارند.

وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب و ریاست جمهور بر اجرای زودهنگام تعرفه گذاری خدمات پرستاری افزود: بنابر گفته رهبر معظم انقلاب نباید خدمات پرستاری روی زمین بماند و باید شرایط کاری را برای آنها فراهم کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه باید به تمام پرستاران کاپ و مدال طلا داد، گفت: اخلاق محوری در جامعه پرستاری اهمیت بالایی دارد و باید کاپ اخلاق را به قشر پرستاران اهدا کرد.

وی گفت: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به سهم خود پیگیر مطالبات پرستاران و تبدیل وضعیت آنها است.

شرکت بیش از یک هزار پرستار در جشنواره 

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری اصفهان نیز در این مراسم گفت: دهمین جشنواره کشوری فرهنگی ورزشی پرستاری با حضور بیش از یک هزار نفر از کادر پرستاری به میزبانی اصفهان از امروز آغاز و تا ۵ روز آینده ادامه دارد.

شیما صفازاده “پرستاری، ورزش، سلامت و تعالی” را شعار این دوره از جشنواره خواند و اظهار داشت: جشنواره در هشت رشته انفرادی شامل تیراندازی با کمان، تیراندازی با تپانچه، شطرنج، شنا، دارت، دو و میدانی و تنیس است که دو  رشته دو و میدانی و شنا در چهار رده سنی، زیر ۳۰ سال، ۳۰تا ۴۰، ۴۰ تا ۵۰ و بالای ۵۰ سال برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه شرکت کنندگان در دو رشته تیمی والیبال بانوان و فوتسال آقایان با یکدیگر رقابت می‌کنند، ادامه داد: فراخوان جشنواره از خردادماه در سطح دانشگاه های علوم پزشکی کشور و هیئت مدیره‌های نظام پرستاری داده شد که در این جشنواره ۵۵۶ پرستار مرد و ۴۴۴ پرستار خانم شرکت می‌کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

14 − 10 =