صفحه اصلی » ورزشی » دوندگی تیم فولاد فوق العاده و کاملا مشخص بود/ واکاوی دلایل شکست سپاهان در مقابل فولاد

دوندگی تیم فولاد فوق العاده و کاملا مشخص بود/ واکاوی دلایل شکست سپاهان در مقابل فولاد

حسن شفیعی مربی فوتبال در مورد بازی سپاهان و فولاد گفت: دوندگی تیم فولاد فوق‌العاده و کاملا مشخص بود هنگامی که توپ را از دست می دادند، سریعا با تعداد زیادی به دفاع می پرداختند، به نظر می رسید فولادی ها آمده بودند تا بازیکنانی مانند سلمانی، فرناندز، احمدزاده و مغانلو که جلو زمین هستند را کاملا از کار بیندازند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۴ - شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۲

حسن شفیعی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در مورد بازی سپاهان و فولاد  اظهار کرد: سپاهان با دو تغییر وارد زمین شد، تیم فولاد نیز قربانی را به جای پاتوسی در زمین قرار داده بود، سیستم چیدمان فولاد 4.2.3.1 وسپاهان با سیستم 4.3.3 بود، هر دو تیم در دقایق اول بازی، بازی پر فشار را آغاز کردند.

مربی فوتبال با بیان اینکه پس گیری توپ از همان اول در دستور کار نکونام و پلن هر دو تیم نیز متفاوت بود، عنوان کرد: سپاهان می خواست در عرض زمین بازی داشته باشد تا بتواند عمق تیم فولاد را باز کند، فولاد نیز سعی داشت با پاس های کوتاه  به دروازه سپاهان برسد و گفتنی است پرسها برای پس گیری توپ روی یکدیگر خوب بود.

شفیعی با اشاره به اینکه فولاد در ٢٠ دقیقه اول با اعتماد خاص وانگیز بالا بازی می کرد، بیان کرد: سپاهان سعی می کرد از طول و عرض زمین استفاده کند، در عوض فولاد تا می توانست فضا را برای سپاهان کوچک می کرد.

وی افزود: در سپاهان بازی با نیازمند شروع می شد ولی فولادی ها از همان جلو مانع حرکت سپاهانی ها می‌شدند، به نظر می‌رسد تکنیک دو دفاع وسط داسیلوا و نیلسون خوب نبود و همین موضوع باعث اجرا نشدن طرح مورایس بود.

وی افزود: نقطه قوت سپاهان که کناره های زمین بود و توسط رضاییان و زکی پور پوشش داده شده بود، توسط آقایی و شیری بسته شد، چهار دفاع فولاد بطور عالی عرض زمین خود و مسیر رضاییان، زکی پور، احمدزاده و کامسوبا را بسته بودند.

*دوندگی تیم فولاد فوق العاده و کاملا مشخص بود

حسن شفیعی اذعان کرد: دوندگی تیم فولاد فوق‌العاده و کاملا مشخص بود هنگامی که توپ را از دست می دادند، سریعا با تعداد زیادی به دفاع می پرداختند، به نظر می رسید فولادی ها آمده بودند تا بازیکنانی مانند سلمانی، فرناندز، احمدزاده و مغانلو که جلو زمین هستند را کاملا از کار بیندازند.

مربی فوتبال با بیان اینکه هر کجا بازیکنی از سپاهان صاحب توپ بود چند بازیکن فولاد اورا تحت فشار سنگین قرار می‌داد، گفت: بازی مورد قبول و بدون ترس و نگرانی را از دو تیم شاهد بودیم، این بازی نکته مهمی داشت به این صورت که جواد نکونام با طرح و برنامه‌ریزی خوبی که داشت، توانست تیم سپاهان را فلج کند و حتی روی پرتاب اوت نیز می توانست به گل برسد.

شفیعی ادامه داد: از مورایس هیچ تغییری ندیدیم ولی هدف جواد نکونام به این صورت بود که هر زمانی در یک سوم خودش مخصوصا کناره ها صاحب توپ می شدند، نقطه هایی که زکی پور یا رضائیان قرارداشتند را هدف قرار بود.

وی خاطرنشان کرد: آبشک دوندگی خوبی در این بازی از خود نشان داد، وی آسیب دید و عبدالله زاده به جایش آمد، تا پایان نیمه اول بازی فولاد توانست طرح و برنامه های مورایس را خنثی کند، فولاد سعی می‌کرد اطراف ۱۸ خطا ندهد چرا که خطرناک بود و یکی از همین ضربات ممکن بود توسط رضاییان خطر ساز باشد.

حسن شفیعی گفت: هر دو تیم نیمه دوم بازی را با آرامش خاصی شروع کردند و تا دقیقه 65 این روال در بازی حاکم بود، دفاع فشرده و خوب فولاد را از نیمه زمین و همچنین پرس و توپ گیری خوبی از فولاد در وسط زمین دیدیم، لحظاتی هم هر دو تیم می‌توانستند به گل برسند که توسط دروازبان دفع شد.

مربی فوتبال متذکر شد: نکونام باهوش عمل می کرد و فولاد سعی داشت سپاهان را در قوس وسط زمین بکشاند و درآنجا توپ گیری کند، با توجه به بستن عمق فولاد بازیکنان به دنبال پاس قطری برای دور زدن فولاد بودند همچنین تخریب در دستور کار فولاد بود.

شفیعی با اشاره به اینکه فولادی ها سریع دست سپاهان را می خواندند و سپاهان را ناکام می گذاشتند، ادامه داد: هنگامی که خط دفاعی فولاد صاحب توپ می شد با انجام چند پاس، دو سمت چپ و راست سپاهان را نشانه گیری می کردند تا بازیکنان سرعتیشان بتوانند از این فضا استفاده کنند.

وی با اشاره به توپ هایی که نیازمند دفع کرد، افزود: اگر نیازمند نبود سپاهان حوالی دقیقه 60 گل دریافت کرده بود، مورایس در دقیقه 65 دو تعویض داشت و حسینی و علی نژاد پرتکنیک را بجای کامبوسا و احمدزاده جهت حمله بیشتر، در زمین آورد تا به گل برسد، همچنین تیم فولاد قربانی فوروارد و آقایی را بیرون آورد و حیدریه و غفوری باتجربه را وارد زمین کرد.

حسن شفیعی بیان داشت: با این دو تعویض فولاد دفاعش را تقویت کرد، بازیکنان فولاد تا دقیقه 80 به خوبی بازیکنان سپاهان را کنترل کردند، سپاهان با تعویض هایی که انجام داد سعی داشت از دفاع فشرده و دولایه فولاد عبور کند و بعد از این، به فرستادن توپ به کناره های زمین روی آورد که آن نیز دفع می شد چرا که سر زن های سپاهان عملکرد خوبی نداشتند.

به گفته این مربی فوتبال، به اعتقاد من مورایس با آوردن علی‌نژاد باعث شد بازی از حالت تیمی خارج شود، حوالی دقیقه 85 دو مربی تعویض هایی انجام دادند، فرناندز بیرون و نورافکن جایگزین شد که جلو بازی کند؛ کوشکی و انصاری نیز بیرون آمد و دژآگه و پاتوسی جایگزین شدند.

این مربی فوتبال خاطر نشان کرد: به نظر می رسید کادر تیم سپاهان متوجه ورود پاتوسی نشدند، هیچ اطلاعی از خلاقیت این بازیکن نداشتند و فقط به فکر حمله بودند.

شفیعی با اشاره به اینکه از دقیقه 85 به بعد تیم فولاد به دنبال حفظ توپ رفت، اظهار کرد: در شرایط خاصی هر دو تیم می توانستند به گل برسند، تعویض پاتوسی جواب داد، با یک اشتباه پاس به عقب و فرصت طلبی، پاتوسی تازه وارد را صاحب توپ کردند وگل پیروزی روی اشتباه بازیکنان سپاهان منجر به گل گردید، چرا باید نورافکن بازیکن ملی پوش ایران که سال گذشته از بهترین بازیکنان لیگ بود، نیمکت نشین شود و دقایق آخر به زمین بیاید؟

وی بیان داشت: به نظر می‌رسد جواد نکونام توانسته است بازیکنان خود را با انگیزه خوبی وارد مسابقات کند، مورایس باید روی انگیزه روحی وروانی بازیکنان کار کند، ‌فوتبال به دوندگی هم دلی نیاز دارد، بازی دو هیچ جلوی گل گهر نیز با اشتباه به مساوی تبدیل گردید وبه سوم جدول آمدیم.

حسن شفیعی گفت: تیم کم مهره ذوب آهن در هفته پنجم به دیدار سپاهان خواهد آمد، ذوب اهن تیمی با انگیزه است که سال گذشته توانست ۴ امتیاز را ازآن خود کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج × چهار =