صفحه اصلی » اقتصادی » پایان سفت کاری بیش از ۲۸۰۰ واحد طرح نهضت ملی مسکن استان اصفهان

پایان سفت کاری بیش از ۲۸۰۰ واحد طرح نهضت ملی مسکن استان اصفهان

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: در طرح نهضت ملی مسکن استان تا اکنون فونداسیون بیش از ۱۰ هزار واحد انجام و اسکلت و سقف افزون بر ۵ هزار واحد گذاشته شده همچنین سفت کاری بالغ بر ۲ هزار و ۸۰۰ واحد به اتمام رسیده است.

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۷ - شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۲

به گزارش صاحب نیوز؛ علیرضا قاری‌قرآن، مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار کرد: در طرح بزرگ نهضت ملی مسکن، برنامه استان اصفهان معادل ۵.۸ درصد نسبت به کل کشور است و براین اساس در سطح استان اصفهان برای یک سال نیاز به ساخت ۵۰ هزار و ۹۹۲ واحد بوده و این عدد برای چهار سال به بیش از ۲۰۳ هزار و ۹۶۷ واحد می‌رسد.

وی اذعان داشت: براساس ثبت نام بعمل آمده، بیش از ۴۲۲ هزار نفر از مردم استان اصفهان متقاضی بهره‌مند شدن از مزایای این طرح بوده‌اند که پس از انجام استعلام‌های سه گانه شامل (استعلا فرم جیم، استعلام اداره ثبت و استعلام بانک) بیش از ۲۸۲ هزار نفر آنان دارای استعلام سبز بودند و به مراحل بعدی جهت بررسی و احراز سایر شرایط راه یافتند.

قاری‌قرآن ادامه داد: در این مرحله پس از بارگزاری مدارک توسط این متقاضیان، پرونده آنان جهت بررسی و تایید به کارگزار منتخب ارسال و در صورت تایید، پس از افتتاح حساب و واریز وجه اولیه توسط متقاضی، تخصیص پروژه برای وی صورت می‌پذیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان بیان داشت: در حال حاضر با بررسی‌های به عمل آمده بیش از ۱۳۰ هزار نفر از متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در استان اصفهان حائز شرایط این طرح هستند.

وی با بیان اینکه در سطح استان اصفهان تاکنون برای بالغ بر ۹۱ هزار وحد، تامین زمین شده، گفت: در حال حاضر برای بیش از ۱۶ هزار واحد پروانه ساختمانی اخذ شده است.

قاری‌قرآن ابراز داشت: با تلاش‌های به عمل آمده در راستای سرعت بخشی به این طرح، اکنون فونداسیون بیش از ۱۰ هزار واحد انجام و اسکلت و سقف افزون بر ۵ هزار واحد گذاشته شده همچنین سفت کاری بالغ بر ۲ هزار و ۸۰۰ واحد به اتمام رسیده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان خاطرنشان کرد: با استفاده از تجارب مسکن مهر، در طرح نهضت ملی مسکن سعی شده است تمام اراضی این طرح نزدیک شهرها و مجاور خدمات زیربنایی و روبنایی شهری باشد و زمین‌های الحاقی نیز مورد تایید تمام کمیسیون‌های تخصصی شهرسازی استانی و کشوری می‌باشد همچنین این اراضی از تمام شرایط لازم برخوردار بوده و پس از آن وارد فرآیند تفکیک یا واگذاری به افراد می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

2 × سه =