صفحه اصلی » ورزشی » ذوب آهن اگر بازی را به کنترل خود درآورد، در ضد حمله موفق خواهد شد

ذوب آهن اگر بازی را به کنترل خود درآورد، در ضد حمله موفق خواهد شد

مربی فوتبال گفت: به نظر می‌رسد اگر ذوب آهن بتواند بازی را به کنترل خود درآورد، در ضد حمله موفق خواهد شد همانطور که تارتار گفته تیم ذوب آهن نمی‌تواند به بالای جدول نگاه داشته باشد ولی در مقابل تیم‌های صدر، جانانه بازی خواهیم کرد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۴ - شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۲

حسن شفیعی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در مورد بازی ذوب آهن و ملوان اظهار کرد: ذوب آهن در سه بازی گذشته با سه دفاع بازی کرد ولی ‌دراین بازی با ۴ دفاع در مقابل ملوان ظاهر شد، ملوان با سیستمی که هفته گذشته با نساجی مازندران داشت در زمین حاضر شد، ترکیب ملوان در هفته پیش نیز 4-2-3-1 بود.

مربی فوتبال عنوان کرد: به نظر می رسد ملوان از همان ابتدای بازی پرس از جلو را اتخاذ کرده است، این تیم فشار مضاعفی را روی ذوب‌آهن وارد کرد، طراحی ملوان از جناحی بود که عیدی، بارانی، کاظمی و احمدی حضور داشتند و مثلث هایی تشکیل می دادند تا بتوانند مدافعان ذوب آهن را دور بزنند که در این کار موفق نیز بودند.

شفیعی خاطرنشان کرد: از دقیقه اول به نظر می رسید ذوب‌آهن بیشتر سعی دارد توپ را به تیم حریف بدهد و ضمن کنترل بازی ‌در زمین خود، با پرس پسگیری توپ انجام وتبدیل به ضد حمله کند.

وی افزود: با آسيب دیدن کاپیتان ذوب‌آهن، فرامرزی جایگزین وی شد و این یک امتیاز منفی برای ذوب آهن به حساب می آید چرا که ابراهیم زاده کاپیتان این تیم، بازیکن خوبیست، بازی در انزلی و مالکیت و زمین داری بعهده ملوان است، تارتار مربی است که در چیدمان نفرات، دفاع و فشردگی فوق‌العاده هست.

*از دقیقه 30 به بعد ذوب‌آهن کمی جلوتر آمد

حسن شفیعی گفت: از دقیقه 30 به بعد ذوب‌آهن کمی جلوتر آمد و پرس خود را روی هافبک های ملوان بیشتر کرد همچنین از فشار یک سوم دفاعی اش کاسته شد، ذوبی ها حملاتشان را از جناح راست خودشان، روی دروازه ملوان انجام دادند.

به گفته این مربی فوتبال ذوبی ها خطایی را از سمت راست در دقیقه 32 گرفتند، داخل ۶ قدم و بعد از دفع ناقص صادقی، دروازبان ملوان بر روی سلیمانی خطا داور اعلام پنالتی کرد که بعد از جر و بحث، پنالتی توسط آرمان قاسمی منجر به گل اول شد.

* ملوان آمده بود اولین برد خود را تجربه کند

شفیعی خاطر نشان کرد: ملوان که آمده بود اولین برد خود را تجربه کند بعد از دریافت گل دست به حملات احساسی زد، بعد از گل، تجربه تارتار در نیمه اول این بود که بازیکنان خیلی خوب جمع می شدند، پرتعداد در بازی شرکت داشتند و همچنین در یک سوم، بازی را برای ملوان بسیار سخت کردند.

وی اشاره کرد: شروع نیمه دوم که نیمه مربیان بود، ملوان دست به تعویض زد و مومنی با تجربه را جایگزین شعبانلو کرد وبه حملات خود از چپ وراست ادامه داد.

حسن شفیعی عنوان کرد: ولی بازیکنان ذوب آهن به خوبی در نیمه زمین خود در باز پس گیری توپ موفق بودند ودر نیمه دوم می‌توانستند دومین گل خود را نیز به ملوان بزنند.

مربی فوتبال توضیح داد: در این بازی بازیکنانی مانند محمد حسین اسلامی و پورعلی را در توپ گیری می توان موفق دانست، طرح وبرنامه تیم ذوب آهن خارج کردن بازیکنانی مانند جهانی با سرعت وبارانی باتجربه که زمانی این دو بازیکن در ذوب آهن بازی می‌کردند، بود.

شفیعی تصریح کرد: ملوان هرچه به پایان بازی نزدیکتر می‌شد از دفاع های خود کم وبه حمله اضافه می کرد، دو تیم می خواستند از کناره ها حمله کنند و حتی استفاده از سرعت آشوری در دستورکار ذوبی ها بود، ملوان هر چه به پایان نزدیک تر میشد احساسی تر عمل می کرد و در برگشت با مشکل مواجه شده بود.

شفیعی خاطرنشان کرد: ذوب‌آهن چند موقعیت خوب به دست آورد و در دقیقه 89 نیز اسلامی توپ را به تیر عمودی ملوان کوبید، تعویض های تارتار در این بازی بهتر بود، ذوب‌آهن در چهارمین بازی خودش باز هم مساوی کرد و نشان داد در خط حمله باید بهتر کار کند، تیم تارتار تیمی است که عبور ازش سخت است.

*تعویض های ملوان جواب داد

وی با بیان اینکه تعویض های ملوان جواب داد، اذعان کرد: مجدداً ذوب آهن از روی یک خطا از سمتی که قاضی پور ارسال کرد و بد عمل کردن مدافعان ذوب آهن، موجب شد مومنی بازیکن ملوان با ضربه سر موفق به گل زنی شود و گل مساوی را وارد دروازه ذوب اهن کرد.

حسن شفیعی گفت: باز مانند بازی در مقابل تراکتور، ذوب‌آهن از سه امتیاز لازم محروم شد، لازم به ذکر است در هفته پنجم ذوب آهن باید به مصاف تیم بازنده در مقابل فولاد برود، ‌آن بازی، ‌بازی بسیار سختی است دربی که عیار مربی ایرانی را در مقابل مورایس محک خواهد زد، ‌آیا طرح وبرنامه مهدی تارتار که سال گذشته توانست ۴ امتیاز از سپاهان بگیرد تکرار خواهد شد؟

* اگر ذوب آهن بتواند بازی را به کنترل خود درآورد، در ضد حمله موفق خواهد شد

مربی فوتبال عنوان کرد: به نظر می‌رسد اگر ذوب آهن بتواند بازی را به کنترل خود درآورد، در ضد حمله موفق خواهد شد همانطور که تارتار گفته تیم ذوب آهن نمی‌تواند به بالای جدول نگاه داشته باشد ولی در مقابل تیم‌های صدر، جانانه بازی خواهیم کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هشت + 7 =