صفحه اصلی » اجتماعی » اجرای چندین پروژه فرهنگی و عمرانی در محله‌های حصه و جلوان

اجرای چندین پروژه فرهنگی و عمرانی در محله‌های حصه و جلوان

مدیر منطقه ۱۴ شهرداری اصفهان از اجرای چندین پروژه فرهنگی و عمرانی در محله‌های حصه و جلوان خبر داد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۳۵ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۴

به گزارش صاحب نیوز؛ جلسه هم‌اندیشی با معتمدان و موثران محله‌های حصه و جلوان با حضور حدود ۳۰ نفر از افراد مورد وثوق محلات، مدیر و معاونان منطقه ۱۴ برگزار و مسائلی همچون تأمین امنیت، راه‌ها و جاده‌های مواصلاتی، انبارهای خرید ضایعات، فعالیت غیر اصولی شرکت‌های تأسیساتی همچون آب و برق و مسائل فرهنگی از سوی حاضران مطرح شد.

محمدمهدی کریمی، مدیر منطقه ۱۴ شهرداری اصفهان در این نشست، مشکلات منطقه را به سه دسته هویتی، اجتماعی و تفریحی تقسیم کرد و گفت: هرچند احداث کلانتری وظیفه ذاتی شهرداری به شمار نمی‌رود، اما طبق تأکید شهردار اصفهان در خصوص تأمین امنیت محله‌های حصه و جلوان، به زودی یک کلانتری در این منطقه ایجاد می‌شود.

وی افزود: در راستای رسیدگی به وضعیت اجتماعی و تفریحی این محله‌ها نیز پروژه‌هایی در آستانه اجرا و تکمیل قرار دارد که احداث بازیکده حصه از جمله آنها به شمار می‌رود.

مدیر منطقه ۱۴ شهرداری اصفهان با بیان اینکه بازیکده حصه ۸۵۰۰ متر فضای سبز تفرجگاهی محصور دارد و امکاناتی در زمینه‌های آموزشی، فرهنگی و تفریحی برای کودکان در آن تعریف شده است، ادامه داد: این پروژه در حال حاضر حدود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و عملیات احداث آن رو به اتمام است.

وی اجرای پلاستر حدود ۱۱ هزار متر مربع از دیوارهای محله حصه را از دیگر اقدامات در این زمینه دانست و گفت: این پروژه با هدف ایجاد فضایی شاد و مفرح در محله حصه اجرا شده است که البته حفظ و نگهداری آن بر عهده خود مردم است.

رفع معضل جاده جلوان به حصه

کریمی از رفع معضل جاده جلوان به حصه (حدفاصل میدان جوان تا اتوبان فرودگاه، عاشق شرقی) که به جاده مرگ معروف شده، خبر داد و اظهار کرد: ساماندهی این جاده بعد از طی مراحل قانونی با حدود ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار انجام شد.

وی افزود: با پیگیری‌های شهردار اصفهان و مطالبات به حق مردمی طی روندی حدود شش ماهه این محل به محدوده شهرداری الحاق شد که پس از ابلاغ آن توسط کمیسیون ماده ۵ استانداری و شورای برنامه‌ریزی استان، عملیات آزادسازی و احداث آن آغاز خواهد شد.

مدیر منطقه ۱۴ شهرداری اصفهان در خصوص انبارهای خرید ضایعات که مشکلات زیادی از جمله معامله‌گری مواد مخدر را در این منطقه ایجاد کرده است، اظهار کرد: طی جلسه‌ای که هفته گذشته با حضور نمایندگانی از دادستانی، دادگستری و استانداری داشتیم، مقرر شد که شرایط قانونی مقابله با این مشاغل فراهم شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یک × 1 =