صفحه اصلی » اجتماعی » ناوگان حمل و نقل شهری ارتقا پیدا خواهد کرد

ناوگان حمل و نقل شهری ارتقا پیدا خواهد کرد

شهردار اصفهان گفت: ناوگان حمل‌ونقل شهر اصفهان ارتقا پیدا خواهد کرد و میدل‌باس‌ها و اتوبوس‌های جدید وارد شهر خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۰۸ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۴

به گزارش صاحب نیوز؛علی قاسم‌زاده شهردار اصفهان در گفت‌وگویی اظهار داشت: مدیریت شهری اصفهان در این دوره موضوع هوشمندسازی خدمات را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده تا ضمن افزایش سرعت ارائه خدمات، دست دلالان و واسطه‌ها را از روند کارها حذف کند.

وی ادامه داد: سه عنصر مدیریت، امکانات فنی و آموزش شهروندان برای تحقق هوشمندسازی ضروری است، اما علی رغم اینکه پروانه‌های ساختمانی از مسیر سامانه هوشمند توسعه شهر صادر می‌شود، برخی از شهروندان همچنان طبق روال قبل به شهرداری مراجعه می‌کنند؛ در حالیکه می‌توانند وارد سامانه «اصفهان من» به نشانی my.isfahan.ir شوند و از خدمات غیرحضوری استفاده کنند.

قاسم‌زاده بیان کرد: هوشمندسازی در حوزه شهرسازی اولین گام بود و به تدریج سایر حوزه‌های شهرداری نیز به سمت خدمات هوشمند حرکت خواهد کرد، چنانکه در هفته جاری در حوزه حمل‌ و نقل خدمت جدیدی را به مردم معرفی می‌کنیم.

شهردار اصفهان خبر داد: در آینده نزدیک خبرهای خوبی در حوزه حمل و نقل و ترافیک به اطلاع شهروندان می‌رسد، ناوگان حمل‌ونقل شهر اصفهان ارتقا پیدا خواهد کرد و میدل‌باس‌ها و اتوبوس‌های جدید وارد شهر خواهد شد.

وی افزود: در صدد هستیم خدمات مربوط به حوزه حمل‌ونقل را به سمت سیستم‌های هوشمند ببریم تا شهروندان سفرهای درون شهری خود را مدیریت کنند و در زمان و هزینه‌های آنها صرفه‌جویی شود.

قاسم‌زاده تصریح کرد: همت جمعی برای احیای دولتخانه‌های سلجوقی و صفوی شکل گرفته است؛ به‌طوری که علاوه بر مدیریت شهری، استانداری و اداره‌کل میراث فرهنگی نیز به میدان عمل آمده‌اند تا برای حفظ شخصیت اصفهان برنامه‌ریزی کنند.

شهردار اصفهان گفت: این دو محور تاریخی شامل دولتخانه‌های سلجوقی و صفوی که گردشگران زیادی از آن بازدید می‌کنند حالت مخروبه و فضای بی‌دفاع شهری پیدا کرده است و به همین دلیل شهروندان سکونت در این محدوده را رها کرده‌اند.

وی افزود: از سال گذشته تاکنون شرکت توزیع برق استان اصفهان به دلیل صرفه‌جویی، برخی از چراغ‌های معابر را خاموش می‌کند؛ از طرف دیگر روشنایی برخی از معابر که درختان آنها مانع روشنایی شده است با هرس درختان و همکاری با شرکت توزیع برق استان اصفهان برای اصلاح پایه‌های روشنایی تأمین خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

1 + 1 =