صفحه اصلی » ورزشی » بررسی عملکرد تیم ها در شهرآورد اصفهان

بررسی عملکرد تیم ها در شهرآورد اصفهان

مربی فوتبال با اشاره به اینکه باید جویا شد چرا بازیکنان ایران با این بازی های خوب از نظر روحی مشکل دارند، گفت: بازیکنان ذوب آهن فعل خواستن را در این بازی صرف کردند، جنگندگی، دوندگی و کارهای ترکیبی این تیم به خصوص در میانه زمین که پوریا پورعلی از چهره های خوب هافبک وسط قرار داشت، نمایان بود.

تاریخ انتشار: ۱۳:۳۳ - سه شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۵

حسن شفیعی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در مورد شهرآورد اصفهان اظهار کرد: مورایس نسبت به بازی گذشته سه تغییر در بازی انجام داده به این صورت که در خط دفاعی چهار نفره سپاهان، نورافکن سمت چپ، دانشگر بجای نیلسون و علی نژاد خوش تکنیک بعنوان وینگر بجای کامسوبا قرار گرفته است.

مربی فوتبال عنوان کرد: مهدی تارتار نیز با چهار تغییر نسبت به بازی گذشته، دربی خود را آغاز کرد، این سرمربی برای این بازی سه دفاع در نظر گرفته و در این خط دو تغییر انجام داده همچنین دو تغییر در خط هافبک شاهد بودیم.

شفیعی بیان کرد: ذوب آهن مانند کپی کردن از بازی فولاد، بازی خود را آغاز کرد، این تیم سعی داشت از جلو زمین مانع از بازی سازی خط دفاع سپاهان شود و در این کار حدودا موفق بود، طبق گفته مورایس، به این خاطر جلو دروازه خودش بازی می کند که یک فضای خوب پشت دفاع حریف ایجاد شود.

وی افزود: هنگامی که توپ دست مدافعان سپاهان بود، ذوب‌آهن موفق بود، تعداد پاس ها و حفظ توپ ذوب‌آهن نیز در وضعیت خوبی قرار داشت، هدف ذوب‌آهن این بود توپ را که دریافت و پس گیری انجام می داد، سعی داشت توپ را به نقاط کور سپاهان فرستاده و از آنجا ضربه وارد کنند که در این کار با توجه به اینکه توپ فرستاده می شد، ولی موفق نبودند.

*عملکرد ذوبی ها تا دقیقه ٢٢ از حمله به دفاع خیلی خوب بود

حسن شفیعی اذعان کرد: عملکرد ذوبی ها تا دقیقه ٢٢ از حمله به دفاع خیلی خوب بود ولی از آنجایی که پلن کار عوض می شود، در حالیکه ذوبی ها در جلو زمین برای پرس کردن قرار گرفته بودند، نیازمند یک توپ بلند را پشت دفاع ذوب‌آهن فرستاد و مغانلو همان توپ را صاحب و اولین گل را به ذوب‌آهن زد.

مربی فوتبال ادامه داد: ذوب‌آهن دست از تلاش و کوشش خودش برنداشت و به نظر می رسد این تیم دور زدن از نقطه هایی که نورافکن که روزهای خوبی را پشت سر نمی گذارد، را در دستور کار داشت تا از آن نقطه عبور کند.

حسن شفیعی گفت: در دقیقه ٣۵ در یک حرکت خیلی خوب و سرعتی از سمت ذوب آهن که با دور زدن از سمت چپ انجام شد، آشوری خیلی راحت شروع به حرکت کرد، دانشگر نیز اقدام به یک پنالتی و توپ توسط قاسمی تبدیل به گل شد.

*بعد از تساوی، ذوب آهن سعی داش آرامش بازی را بیشتر کند

وی خاطرنشان کرد: بعد از تساوی، ذوب آهن سعی داشت حفظ توپ، از کل فضای زمین استفاده و آرامش بازی را بیشتر کند، می توان گفت از نظر فردی تیم ذوب‌آهن عمکرد بهتری داشت، سپاهان هنگام توپ گرفتن سعی می کرد در طول زمین بازی کند، توجهش به عرض زمین کمتر بود و بیشتر در یک سوم حمله از عرض زمین به جهت باز کردن عمق ذوب آهن استفاده می کرد.

حسن شفیعی تصریح کرد: مورایس اگر بخواهد با این سیستم، بازی را از جلو دروازه خودش شروع کند باید دو دفاع خیلی خوب و خوش تکنیک را در زمین قرار دهد چون به نظر می رسد دانشگر و داسیلویرا یا جونیور، آن کاری که مورایس می خواهد را نمی توانند انجام دهند.

به گفته این مربی فوتبال، در این بازی فرناندز نزدیک به ریگی بازی داشت، آزاد تر حرکت و بازی سازی می کرد تیم ذوب‌آهن تیم بسته و خوش دفاعی است که خیلی دیر می توان از آن عبور کرد.

شفیعی با اشاره به اینکه متاسفانه داورهای این بازی گوشی نداشتند تا بتوانند با یکدیگر ارتباط داشته باشند، متذکر شد: در نیمه دوم سپاهان از همان ابتدای بازی پلن خود را عوض کرد، این تیم سعی داشت بازی که قرار است از خط دفاعی خودش انجام دهد را با سرعت به زمین ذوب آهن برده و آنجا بازی را انجام دهد.

وی افزود: تیم ذوب آهن نیز با عقب نشینی سعی کرد خودش در زمین خودش برای پلنی که قرار است انجام دهد، آماده شود و از ضد حمله های خوبی استفاده کرد که بعضا به گل نیز می توانست برسد.

حسن شفیعی اظهار کرد: در نیمه دوم هر دو تیم بازی جانانه و خوبی را آغاز کردند، تا دقیقه ٧۵ تیم سپاهان دست به تعویض زد و بازیکنان ملی پوش این تیم که همیشه بهزی های خوبی انجام می دادند مانند نورافکن و سلمانی را عوض کرد.

*بازیکنان ذوب آهن فعل خواستن را در این بازی صرف کردند

مربی فوتبال با اشاره به اینکه باید جویا شد چرا بازیکنان ایران با این بازی های خوب از نظر روحی مشکل دارند، گفت: بازیکنان ذوب آهن فعل خواستن را در این بازی صرف کردند، جنگندگی، دوندگی و کارهای ترکیبی این تیم به خصوص در میانه زمین که پوریا پورعلی از چهره های خوب هافبک وسط قرار داشت، نمایان بود.

حسن شفیعی با بیان اینکه سجاد آشوری از بازیکنان آینده دار فوتبال ذوب آهن است، اذعان کرد: به نظر من تفکرات مورایس به این بازیکنان دیکته نشده، هر چه از بازی می گذشت سپاهانی ها احساسی عمل می کردند، ذوب آهن تعویض هایی انجام داد و از دقیقه ٨٠ به بعد دو مهاجم خودش را نیز عوض کرد تا تدافعی تر شده و بتواند در ضد حمله ها سرعتش را بیشتر کند.

مربی فوتبال با اشاره به اینکه محمدی که پرتاب اوت بلند انجام می داد وارد زمین شد، بیان داشت: رفته رفته سرعت سپاهان کم و از دقیقه ٨۵ به بعد از انجام بازی فوتبالی که از تیم مورایس انتظار می رفت، کاسته شد و بازیکنان این تیم به دنبال این بودند که توپ ها را بفرستند تا از اشتباه تیم ذوب آهن استفاده کنند.

*باید ده هفته از بازی ها بگذرد تا مورایس به تیم اصلی برسد

شفیعی با بیان اینکه برخی اعتقاد داشتند باید ده هفته از بازی ها بگذرد تا مورایس به تیم اصلی برسد، تصریح کرد: ولی مدافعان ذوب آهن توپ ها را به خوبی دفع می کردند، در پس گیری توپ و به خصوص در یک سوم دفاعی خودشان عملکرد عالی داشتند.وی افزود: ذوب آهن در هفته پنجم در مقابل تیمی که ادعای قهرمانی دارد بازی داشت، تفکرات و روش مربی هاست که می تواند یک تیم را موفق کند به اعتقاد من تارتار تا هفته پنجم لیگ، جلو تیم هایی که سخت بودند، خوب توانست قرار بگیرد و پنجمین مساوی را بدست آورد.

حسن شفیعی در پایان خاطرنشان کرد: نیمه دوم با تساوی دو تیم به اتمام رسید، مورایس با توجه به زمانیکه که از این به بعد دارد باید یک فکر اساسی برای خط دفاعی و فاز گل زدن تیمش داشته باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه × 1 =