صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » ثبت نام 250 هزار اصفهانی تاکنون در سامانه سماح

ثبت نام 250 هزار اصفهانی تاکنون در سامانه سماح

مدیر کل حج و زیارت استان اصفهان از ثبت نام حدود 250 هزار نفر از مردم این استان در سامانه سماح به منظور اعزام به سفر اربعین خبر داد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۰۴ - چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۶

علیرضا صادقی در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: تا پایان ساعت اداری دیروز، حدود 250 هزار نفر از مردم این استان به منظور اعزام به سفر اربعین در سامانه سماح ثبت نام کرده‌اند.

مدیر کل حج و زیارت استان اصفهان افزود: از این تعداد حدود 189 هزار نفر با پرداخت 18 هزار تومان مبلغ بیمه در این سامانه، ثبت نام خود را تکمیل و نهایی کرده‌اند.

وی با بیان این که تعداد زیادی از زائران بدون ثبت نام در سامانه سماح به این سفر مشرف می‌شوند، شهرستان اصفهان با حدود 127 هزار ثبت نام را بیشترین تعداد ثبت نام استان و بعد از آن شهرستان‌های خمینی شهر، نجف آباد، فلاورجان، شهرضا و شاهین شهر را که دارای بیشترین جمعیت در بین شهرستان‌های استان نیز هستند را دارای بیشترین فراوانی ثبت نام در این استان بیان کرد.

مدیر کل حج و زیارت استان اصفهان با تأکید بر اهمیت سفر اربعین و لزوم هر چه باشکوه تر برگزار کردن مراسم پیاده روی اربعین، از هم استانی‌های عزیر خواست با توجه به شرایط خاص این سفر در یک کشور خارجی با آن ازدحام جمعیت، پیش از سفر مقدمات آن را فراهم کرده و با مطالعه راهنماهای سفر اربعین، این سفر معنوی را بدون دردسر به پایان برسانند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یک + شانزده =