صفحه اصلی » اجتماعی » بودجه پارک‌های علمی و فناوری حداقل 2 برابر شود

بودجه پارک‌های علمی و فناوری حداقل 2 برابر شود

رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان گفت: اعتماد به حوزه فناوری باعث خلق فرصت‌های طلایی در اقتصاد کشور خواهد شد و در این مسیر نیاز است بودجه پارک‌های علم و فناوری در بودجه ۱۴۰۲ حداقل دو برابر شود.

تاریخ انتشار: ۱۱:۱۸ - چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛ قاسم مصلحی، به نمایندگی از پارک‌های علم و فناوری کشور در اجلاس رؤسای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری سراسر کشور اظهار داشت: حضور رئیس جمهور در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در سفر به استان اصفهان باعث خرسندی و انرژی مضاعف برای همه فرهیختگان و شرکت‌های دانش‌بنیان شده است.

رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با اشاره به آماری از تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور در پارک‌های علم و فناوری افزود: امسال حمایت‌های خوبی از شرکت‌های دانش‌بنیان به عمل آمده که در ادامه این مسیر نیاز است برای بودجه سال آینده موضوع دانش‌بنیان‌ها در اولویت قرار گیرد.

وی با تأکید بر اینکه اعتماد به حوزه فناوری و پارک‌های علم و فناوری باعث خلق فرصت‌های طلایی در اقتصاد کشور خواهد شد، خطاب به رئیس جمهور گفت: برای افزایش حداقل دو برابری بودجه پارک‌های علم و فناوری درخواست جدی داریم و با توجه به اینکه بودجه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری حدود ۲ درصد از بودجه کل کشور است، این میزان نیاز به افزایش دارد.

رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بیان کرد: سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان چندین برابر بیشتر از دولت است که ارزش بسیار بالایی دارد.

وی یکی از زمینه‌های تحقق سخن امام علی(ع) را که می‌فرمایند«العلم سلطان»، حمایت از این نوع فعالیت‌ها و حرکت‌های دانش‌بنیان عنوان کرد و گفت: فرآیند صدور مجوزها و استانداردها برای محصولات دانش‌بنیان بسیار طولانی و هزینه‌بر است که بعضاً موجب از بین رفتن مزیت رقابتی محصولات می‌شود و شرکت‌های دانش‌بنیان به ویژه در حوزه سلامت را به سمت دره مرگ فناوری سوق می‌دهد.

مصلحی با بیان اینکه در حوزه صنایع و امکانات و در بُعد قوانین و مقررات اقدامات شایسته‌ای صورت گرفته است، تصریح کرد: در زمینه تجهیزات و زیرساخت‌ها همچنان نیازمندی‌های فراوانی وجود دارد که باید برای آن‌ها بودجه لحاظ شود.
رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با اشاره به ضرورت ارتباط بین دانشگاه‌ها و پژوهشکده‌ها با پارک‌های علم و فناوری، اضافه کرد: برای این منظور باید بودجه خاص و ویژه‌ای در نظر گرفت و در واقع باید هم از رودخانه و هم از سرچشمه حمایت کرد.

به گزارش فارس، اجلاس رؤسای دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری سراسر کشور از  ۱۰ شهریور در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران  آغاز به کار کرد و تا ۱۲ شهریورماه ادامه داشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه × دو =