صفحه اصلی » اجتماعی » مدیرکل آموزش و پرورش اصفهان: دچار فقر فضای فیزیکی و کمبود نیروی انسانی ‌هستیم‌

مدیرکل آموزش و پرورش اصفهان: دچار فقر فضای فیزیکی و کمبود نیروی انسانی ‌هستیم‌

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: ما در حال حاضر در شهر اصفهان و شهرستان‌های بزرگ استان از فقر فضای فیزیکی رنج می‌بریم و مدارس ما در نواحی چهار و پنج دیگر ظرفیت دو نوبته شدن ندارند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۴ - چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدرضا ابراهیمی شامگاه سه‌شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان اصفهان اظهار داشت: اگر اتفاق خوبی در آموزش و پرورش بیفتد همه جامعه از آن بهره‌مند می‌شوند و اگر حال آموزش و پرورش خوب نباشد همه عناصر جامعه دچار آن می‌شوند.

وی افزود: ما در آستانه یک پروژه ملی هستیم و بازگشایی مدارس همه جامعه را تحت تاثیر قرار می‌دهد و همه جامعه از طریق به امانت سپردن فرزندان خود به مدارس ما با این پروژه همراه هستند و هر تلاش و کوششی که در راستا ارتقا کمی و کیفی آموزش و پرورش انجام شود نتیجه مثبتی در جامعه دارد و همه نهادها از آن بهره می‌برند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به کمبود فضای آموزشی در اصفهان عنوان کرد: ما در حال حاضر در شهر اصفهان و شهرستان‌های بزرگ استان از فقر فضای فیزیکی رنج می‌بریم و مدارس ما در نواحی چهار و پنج دیگر ظرفیت دو نوبته شدن ندارند و برخی باید به سمت سه نوبته شدن بروند.

وی ادامه داد: امسال متاسفانه از لحاظ تخصیص اعتبارات با مشکل مواجه شدیم و این باعث شد که نتوانیم پروژه‌هایی با 90 درصد پیشرفت را به پایان برسانیم.

ابراهیمی در ارتباط با معضل کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش بیان کرد: یکی از مشکلات عمده آموزش و پرورش با توجه به بازگشایی مدارس به صورت حضوری کمبود شدید نیروی انسانی است و یکی از راهکارهای رفع این مشکل جذب نیروهای خریدخدمات است.

وی تصریح کرد: خریدخدمات تشریفاتی دارد که در گذشته سازمان بازرسی ایرادات مهمی را روی آنها قرار داده و الان ما پاسخگوی عملکرد دوستان دیگر هستیم؛ یکی از کارهایی که سازمان بازرسی مکلف به انجام کرده این است که به کارگیری خریدخدماتی که از طریق مناقصه اتفاق می‌افتد در شورای آموزش و پرورش مصوب بشود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: دو شرط مهم گزینش و داشتن مهارت معلمی برای به کارگیری افراد لازم است که از حدود شش ماه گذشته تاکنون در حال بررسی است و الان به مرحله مناقصه رسیده است.

وی با تاکید بر مسائل فرهنگی گفت: یکی از مهمترین معضلاتی که در جامعه به صورت عام وجود دارد و در آموزش و پرورش نیز هست مسائل فرهنگی و تهاجم فرهنگی به ویژه در جامعه دانش‌آموزی به عنوان هدف دشمن است و راهکارهای ارتقا فرهنگ دینی، توجه به عفاف و حجاب و ترویج نماز جماعت مدارس باید بررسی شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

6 − 3 =