صفحه اصلی » اجتماعی » آمادگی راه اندازی سرویس اتوبوس مدرسه را در اصفهان داریم

آمادگی راه اندازی سرویس اتوبوس مدرسه را در اصفهان داریم

شهردار اصفهان گفت: طرح جدیدی برای سرویس دهی به خانواده‌هایی که هزینه پرداخت تاکسی و سرویس مدارس برای آن‌ها سخت است در نظر گرفته شده است.

تاریخ انتشار: ۱۱:۴۵ - چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛ علی قاسم‌زاده در جمع خبرنگاران گفت: یک طرح جدید برای سرویس دهی به بعضی از خانواده‌هایی که هزینه پرداخت تاکسی و سرویس مدارس برای آن‌ها سخت است در نظر گرفته شده که آن‌ها میتوانند با اتوبوس‌رانی هماهنگ شوند و در گروه‌های چندین نفره ثبت‌نام کنند، اگر در حد یک اتوبوس یا میدل‌باس بشوند، سرویس اتوبوس در اختیارشان خواهد بود که هزینه سفر نیز با همان کارت اتوبوس است و ارزان خواهد بود.

شهردار اصفهان در ادامه بیان داشت: مدارسی که از سرویس استفاده می‌کنند، رانندگان چندین دقیقه قبل از تعطیلی منتظر دانش‌آموزان می‌مانند و باعث ترافیک و راهبندان در معابر می‌شوند، که باید سرویس‌ها را ملکف کرد زودتر از ۱۵ دقیقه به تعطیلی مدارس به محل مدرسه نیایند.

قاسم‌زاده ادامه داد: همچنین تا جای ممکن در حیاط مدارس منتظر تعطیلی باشند و دانش‌آموزان در حیاط سوار سرویس شوند تا موجب ترافیک در معابر نشوند.

شهردار اصفهان گفت: در برخی از مدارس پسرانه اجازه پارک دوچرخه‌ها به دانش‌آموزان داده نمی‌شود و معمولا مجبور می‌شوند در کوچه و خیابان پارک کنند و به این ترتیب از دوچرخه به عنوان وسیله نقلیه استفاده نمی‌کنند که اگر آموزش و پرورش این امکان را فراهم کند تا دانش‌آموزان دوچرخه را وارد حیاط مدرسه کنند، شهرداری هم گیره‌های پارک دوچرخه را به آن مدارس هدیه خواهد
کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه × پنج =