صفحه اصلی » اجتماعی » احیاء و مرمت بام مقبره بنکدارِ تکیه کازرونی در تخت فولاد

احیاء و مرمت بام مقبره بنکدارِ تکیه کازرونی در تخت فولاد

به گزارش صاحب نیوز؛ ابراهیم عمرانی با اشاره به اجرای پروژه های متعدد بازسازی و مرمت در تخت فولاد افزود: از ماموریت ها و وظایف ذاتی مجموعه تخت فولاد نگهداری و مرمت تکایا و اماکن میراثی این پهنه تاریخی است. تکیه کازرونی بعنوان یکی از ظرفیت های معنوی و میراثی شهر اصفهان می باشد و […]

تاریخ انتشار: ۱۱:۲۸ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۷

به گزارش صاحب نیوز؛ ابراهیم عمرانی با اشاره به اجرای پروژه های متعدد بازسازی و مرمت در تخت فولاد افزود: از ماموریت ها و وظایف ذاتی مجموعه تخت فولاد نگهداری و مرمت تکایا و اماکن میراثی این پهنه تاریخی است. تکیه کازرونی بعنوان یکی از ظرفیت های معنوی و میراثی شهر اصفهان می باشد و لذا مرمت بام مقبره بنکدار واقع در این تکیه با همکاری سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان در حال اجراست. این پروژه با پیشرفت ۷۰ درصدی شامل سبک سازی و استحکام بخشی سقف؛ پوکه ریزی، شیب بندی،اجرای ایزوگام و همچنین مرمت شرفی و نمای بام است.

مدیر مجموعه تاریخی فرهنگی مذهبی تخت فولادی بیان کرد: پس از انجام اقدامات نهایی و انجام کف فرش بام مقبره، این مکان قابل بهره برداری و بازدید گردشگران تخت فولاد خواهد بود.

وی در ادامه افزود: حفظ و مرمت تخت فولاد بعنوان میراث ارزشمند و هویت ساز شهر اصفهان و همچنین برجسته سازی پدیده ها و ظرفیت های آن از رویکردهای حوزه فنی و عمران مجموعه می باشد که با رعایت کلیه استانداردهای حفاظت از اماکن تاریخی انجام خواهد شد.

مدیر مجموعه تخت فولاد با اشاره به لزوم ایجاد زیرساخت های زیارتی و گردشگری معنوی در تخت فولاد از اجرای مرمت و بازسازی سایر بخش های تکیه کازرونی در سال آینده خبر داد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

8 − هشت =