صفحه اصلی » اقتصادی » بازده دوازده ماهه سرمایه گذاری در نماد فروی به منفی 60 درصد رسید

بازده دوازده ماهه سرمایه گذاری در نماد فروی به منفی 60 درصد رسید

ذوب روی اصفهان (فروی) در 12 ماه گذاشته بازده سرمایه گذاری منفی بالای 60 درصد را از خود به جای گذاشته است و قیمت هر سهم آن اکنون در محدوده  هزار و 300 تومان خرید و فروش می شود.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۷ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۷

به گزارش صاحب نیوز؛ بورس دومین هفته شهریور ماه را نیز با روند نزولی پشت سر گذاشت. شاخص کل بورس تهران چهارشنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ با افت هفت هزار و ۹۷۵ هزار واحدی همراه شد. تابلوهای بازار نیز در پایان رقم یک میلیون و ۴۱۲ هزار واحدی را برای شاخص کل به نمایش گذاشتند. شاخص هم وزن نیز مانند شاخص کل افتی اندک را تجربه کرد و در محدوده ۴۱۰ هزار واحدی تثبیت شد. با این احتساب بازدهی شاخص کل در هفته دوم شهریور معادل منفی ۱.۶ درصد و بازدهی شاخص هم وزن نیز منفی ۰.۳۵ درصد به ثبت رسید.

براساس اطلاعیه عرضه بورس کالای ایران، عرضه خودروی شاهین گروه خودرویی سایپا در بورس کالا تایید شد و براساس آن، ۲۰۰ دستگاه خودرو شاهین با قیمت پایه هر خودرو ۳۰۴ میلیون تومان در سه شنبه ۲۲ شهریور در بورس کالا عرضه میشود. تاریخ تحویل خودروی شاهین ۲۳ مهر ۱۴۰۱ اعلام شده است.

خریداران ملزم به واریز ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده و یک درصد مالیات نقل و انتقال و ۲ درصد مالیات شماره گذاری برچسب انرژی (برمبنای قیمت نهایی) و همچنین مبلغ ۴۲ میلیون و ۳۴ هزار و ۴۶۵ ریال به ازای هر خودرو شامل بیمه شخص ثالث به مبلغ ۳۸ میلیون و ۱۳۷ هزار و ۴۶۵ ریال و خدمات مرتبط با شماره گذاری و پلاک به مبلغ ۳ میلیون و ۸۹۷ هزار ریال هستند.

در میان شرکت های اصفهانی حاضر در بورس و فرابورس ذوب آهن اصفهان که با نماد ذوب در این بازار فعال است در حال حاضر هر سهم آن 273 تومان خرید و فروش می شود و در یک ماه گذشته بازده مثبت 21 درصد را به جای گذاشته است و در سه ماه گذشته نیز این بازده مثبت 8 درصد بوده است.

فولاد نام نماد فولاد مبارکه اصفهان در این بازار است که قیمت هر سهم آن در محدود 500 تومان خرید و فروش می شود و بازده یک، سه و دوازده ماه این نماد همگی منفی و نزدیک 5 درصد است؛ پالایش نفت اصفهان نیز که با نماد شپنا در حال حاضر برای سرمایه گذاران خود بازده منفی 8 درصد را در یک ماه به همراه دشاه است.

شرکت ساختمان صفهان(ثاصفا) قیمت هر سهم آن هزار و 276 تومان مورد تقاضای بازار قرار گرفته اس؛ بازده سرمایه گذاری در این نماد در یک و سه ماه اخیر 3 و 18 درصد مثبت است؛ ذوب روی اصفهان (فروی) در 12 ماه گذاشته بازده سرمایه گذاری منفی بالای 60 درصد را از خود به جای گذاشته است و قیمت هر سهم آن اکنون در محدوده  هزار و 300 تومان خرید و فروش می شود.

شیر پاستوریزه پگاه اصفهان که با نماد غشصفا در بازار فعال است در سه و 12 ماه بازده منفی سرمایه گذاری خرید سهام 12 و 42 درصد را بر جای گذاشته است؛ اغلب نمادهای فعال در بورس و فرابورس اصفهانی نیز شرایط مشابه با کلیت بازار دارند و می توان گفت حتی نمادهایی که مورد توجه بازار قرار می گیرند نیز بعد از مدت کوتاهی دوباره شاهد خروج پول از آن ها هستیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

16 − 4 =