صفحه اصلی » سیاسی » برگزاری رزمایش اقتدار 1401 نیروی زمینی ارتش در اصفهان

برگزاری رزمایش اقتدار 1401 نیروی زمینی ارتش در اصفهان

سخنگوی رزمایش اقتدار ۱۴۰۱ گفت: یگان‌های نیروی زمینی ارتش در منطقه عمومی رزمایش در اصفهان مستقر شده و واحدها و یگان‌های عملیاتی این نیرو در این منطقه‌ گسترش یافته و در مواضع طرح‌ریزی‌ شده مستقر و در حال اجرای تمرین برای اجرای رزمایش هستند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۳۲ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۷

به گزارش صاحب نیوز؛ امیر کریم چشک سخنگوی رزمایش اقتدار ۱۴۰۱ با اشاره به استقرار یگان‌های نیروی زمینی ارتش در منطقه عمومی رزمایش در اصفهان پرداخت و اظهار داشت: واحدها و یگان‌های عملیاتی این نیرو در منطقه‌ نصرآباد اصفهان گسترش یافته و در مواضع طرح‌ریزی‌ شده مستقر و در حال اجرای تمرین برای اجرای رزمایش هستند.

وی تأکید کرد: در این بخش از رزمایش واحدهای پیاده، زرهی، توپخانه، ایستگاه‌های سیار پهپاد و جنگ الکترونیک نیروی زمینی در منطقه عمومی نصرآباد اصفهان جهت اجرای رزمایش ۲ روزه مستقر شده و موضع عملیاتی گرفتند.

چشک با بیان اینکه تمامی تجهیزات و ادوات زرهی، نفربرها، توپ‌ها و تجهیزات مهندسی از ۸ استان کشور در کمتر از ۴۸ ساعت وارد منطقه عمومی رزمایش شده‌اند، افزود: تمامی ادوات به وسیله کشنده‌های سنگین و فوق سنگین ساخت کارخانجات نیروی زمینی ارتش و صنایع داخلی کشور جا به جا و وارد منطقه عمومی رزمایش شده‌اند.

سخنگوی رزمایش به آماده‌سازی منطقه عمومی رزمایش برای اجرای عملیات اشاره کرد و افزود: یگان‌های مهندسی نیروی زمینی ارتش یک ماه پیش از شروع رزمایش در منطقه حضور یافته و با اقداماتی نظیر جاده‌سازی، پل‌گذاری، برطرف کردن موانع طبیعی، اجرای تاکتیک زمین مسلح همچون حفر کانال و سد موانع بسترهای لازم جهت برگزاری و اجرای عملیات ویژه در این رزمایش دو روزه را ایجاد کردند.

وی ادامه داد: رزمایش اقتدار ۱۴۰۱ نیروی زمینی ارتش با هدف ارزیابی و ارتقای میزان توان و آمادگی رزمی یگان‌های نیروی زمینی ارتش در مقابله با تهدیدات نوین، برگزار می‌شود.

به گزارش فارس رزمایش اقتدار ۱۴۰۱ نیروی زمینی ارتش به مدت دو روز در منطقه عمومی نصرآباد اصفهان برگزار می‌‎شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

نه + نوزده =