صفحه اصلی » اجتماعی » تمدن نوین اسلامی از مدارس محقق ‌می‌شود

تمدن نوین اسلامی از مدارس محقق ‌می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: تمدن اسلامی با شروع از مدارس و جشنواره‌هایی مثل جوان و نوجوان خوارزمی و جابر ابن حیان محقق می‌شود.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۷ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۷

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدرضا ابراهیمی پیش از ظهر امروز در آیین اختتامیه هشتمین جشنواره نوجوان خوارزمی اظهار داشت: استان اصفهان خواستگاه شهیدان گرانمایه، اندیشمندان مختلف در اعصار گذشته، تمدن سازان و هنرآفرینان است و نیز خاستگاه 23 هزار شهید گلکون کفن دفاع مقدس است که حدود 6 هزار از این عزیزان دانش‌آموز بودند و باعث شدند تا امنیت و آسایش و استقلال میهن اسلامی ما محقق شود و ما بتوانیم در سایه امنیت به مسائل مختلف از جمله مسائل علمی و پژوهشی بپردازیم.

وی عنوان کرد: یادواره این حماسه بزرگ و این رویداد علمی به نام یک اندیشمند فهیم و ولایتمدار مرحوم کاظمی آشتیانی است که می‌تواند یک الگو مناسبی برای قشر جوان و نوجوان باشد؛ امثال شهید کاظمی‌ها و شهید آشتیانی‌ها و افراد بزرگوار مثل فخری‌زاده‌ها در ایران اسلامی بسیار است و آنها فخر و الگوی ما هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: بهترین الگویی که ما می‌توانیم در دوره زندگی خود داشته باشیم این عزیزان هستند.

وی با اشاره به ویژگی‌های مرحوم کاظمی آشتیانی بیان کرد: مهم ترین ویژگی کاظمی آشتیانی که در فرمایشات رهبر معظم انقلاب از آن به عنوان الگو یاد شده جهد و تلاش و کوشش ایشان در راستای رساندن ایده‌های دانش‌آموزان به علم نافع است؛ ما باید در این راستا قدم برداریم‌.

ابراهیمی با بیان اینکه در فرمایشات مکرر رهبر معظم انقلاب بحث تمدن نوین اسلامی مطرح شده است، گفت: این تمدن محقق نمی‌شود مگر با شروع از مدارس و جشنواره‌هایی مثل جوان و نوجوان خوارزمی و جابر ابن حیان و این‌ها به دانشگاه و شهرک‌های علمی و تحقیقاتی و اندیشمندانی برای اسلام و انقلاب منجر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: هر کسی که علم دارد حاکم می شود و این حاکمیت به معنای ظاهری نیست بلکه شان و منزلت پیدا می‌کند و کشوری که به علم و پژوهش و اندیشه و جشنواره‌های علمی توجه کند قدرتمند است و هیچ قدرتی نمی‌تواند در برابر آن ایستادگی کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به تاثیر توسعه علمی در قدرت انقلاب اسلامی تصریح کرد: آمریکا و قدرت‌های بزرگ نمی‌توانند علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی کاری بکنند و این فقط به خاطر قدرت نظامی نیست بلکه به خاطر قدرت علمی و توسعه اقتصادی و فناوری و علم و اندیشه است؛ اگر در این راستا حرکت کنیم زمینه‌ساز تمدن اسلام  می‌شویم و این تمدن زمینه‌ساز قیام معود عالم هستی حضرت بقیه‌الله می‌شود.

وی ادامه داد: دانش‌آموزانی که در دوره‌های مختلف در جشنواره‌های نوجوان و جوان خوارزمی و المپیادها و جشنواره‌های مشابه حضور پیدا می‌کنند هرکدام به سهم خود می‌توانند سرباز امام زمان(عج) باشند چراکه ایشان سرباز توانمند علمی می‌خواهند تا کل جهان ساخته شود و این کار نیازمند دانشمندان و خردورزان است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه × یک =