صفحه اصلی » اجتماعی » نصب تابلوهای موقت هدایت ترافیکی همزمان با بازگشایی مدارس

نصب تابلوهای موقت هدایت ترافیکی همزمان با بازگشایی مدارس

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: شناسایی گلوگاه‌ها و نقاط پرتراکم به ویژه در سطح معابر فرعی و نصب تابلوهای موقت هدایت ترافیکی با هدف تسهیل در دسترسی به معابر اصلی از جمله تدابیر بازگشایی مدارس است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۱۳ - جمعه ۱۴۰۱/۰۶/۱۸

به گزارش صاحب نیوز؛ح سین حق شناس معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به وقفه دو ساله در فعالیت مراکز آموزشی شهر اصفهان و پیش‌بینی تداخل مناسبت‌های مذهبی و ملی با آغاز مهر ماه، اظهار کرد: با افزایش 30 درصدی وسایل حمل و نقل عمومی در شبکه معابر شهری و مشکلات مرتبط با سرویس مدارس روبرو خواهیم شد که اتخاذ تدابیر کارگشا و اثربخش جهت جلوگیری از انسداد شبکه معابر شهری ضروری است.

وی با اشاره به تشکیل ستاد مهر در مناطق پانزده گانه و سازمان‌های خدمت‌رسان بیان کرد: کلیه ظرفیت‌های شهرداری با تمام توان به منظور ارائه خدمات در حوزه‌های ترافیک، عمران شهری، خدمات شهری و فرهنگی بسیج شده تا ضمن آماده سازی شهر برای بازگشایی مدارس و حضور دانش‌آموزان در شهر از بروز هرگونه بحران جلوگیری شود و با کاهش سوانح و حوادث شهری ایمن مهیا کنیم.

حق‌شناس از برنامه‌ریزی جهت نصب تابلوهای موقت راهنمای مسیر در معابر فرعی خبر داد و افزود: یکی از چالش‌های روزهای اول بازگشایی مدارس حجم بالای تردد وسایل نقلیه شخصی در حریم مدارس و معابر فرعی مجاور مدارس است که به دلیل تداخل ترافیک و عدم آشنایی رانندگان به محدوده و دسترسی به معابر اصلی اتفاق می‌افتد.

حمل و نقل مشارکتی «هم پیمایی» راهی برای کاهش ترافیک

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با تأکید بر استفاده از حمل و نقل مشارکتی «هم پیمایی»، سرویس مدارس و دوچرخه برای دسترسی به مدارس گفت: با هماهنگی روسای ترافیک مناطق درصدد هستیم ضمن شناسایی گلوگاه‌ها و نقاط پرتراکم به ویژه در سطح معابر فرعی، نسبت به نصب تابلوهای موقت هدایت ترافیکی با هدف تسهیل در دسترسی به معابر اصلی اقدام کنیم.

وی با اشاره به گستردگی فعالیت‌های ستاد مهر امسال و حضور پر رنگ تمامی بخش‌های شهرداری در این طرح بیان کرد: افزایش ایمنی، تسهیل عبور و مرور و جلوگیری از اختلال ترافیکی انسداد شبکه معابر و سردرگمی وسایل نقلیه بخشی از اهداف این برنامه است.

حق‌شناس با اشاره به ضرورت همکاری والدین و رانندگان وسایل نقلیه شخصی جهت کاهش حضور در شبکه معابر شهری به ویژه در ساعات پیک ترافیک، اذعان کرد: شرایط ویژه مهر امسال به کمک و همکاری شهروندان، تمامی ارگان‌ها، سازمان‌ها و نهادهای مرتبط نیازمند است.

تجهیز 80 مدرسه به گیره‌های دوچرخه

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به تشکیل جلسات مستمر با پلیس راهور، اداره کل آموزش و پرورش و سازمان‌های مرتبط و خدمات‌رسان جهت تشکیل ستاد مهر در مناطق و سازمان‌ها افزود: خوشبختانه با حمایت‌های شورای اسلامی شهر و شهردار اصفهان و تلاش مجموعه‌های همراه و همدل در شهر تاکنون بالغ بر 80 مدرسه به گیره‌های دوچرخه تجهیز شده و رنگ‌آمیزی گذرهای عابر پیاده 74 مدرسه مجاور معابر شهری تکمیل شده است.

حق شناس با تأکید بر ضرورت رعایت سرعت مجاز در معابر اصلی و فرعی و شرایط حضور دانش‌آموزان در معابر شهری از نصب بالغ بر 100 سرعتکاه در نقاط مختلف شهر خبر داد و افزود: جهت سرویس دهی مطلوب و ارتقای ایمنی تردد در شبکه معابر شهری علاوه بر نصب ایستگاه اتوبوس، نصب گل میخ جهت رویت‌پذیری، اصلاح چراغ‌های ترافیکی و کاتالیزه کردن مسیر خودروها انجام شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

5 × 1 =