صفحه اصلی » اجتماعی » فراهم شدن دسترسی هزارو ۵۰۷ خانوار روستایی اصفهان به اینترنت پر سرعت

فراهم شدن دسترسی هزارو ۵۰۷ خانوار روستایی اصفهان به اینترنت پر سرعت

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان گفت: هزار و ۵۰۷ خانوار روستایی استان اصفهان با پوشش جمعیتی ۴ هزار و ۷۶۸ نفر از ابتدای امسال تاکنون به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پر سرعت سیار متصل شده اند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۳۸ - جمعه ۱۴۰۱/۰۶/۱۸

به گزارش صاحب نیوز؛ جعفر مطلب زاده گفت: با احداث پنج سایت جدید و ارتقاء ۱۷ سایت موجود توسط همراه اول، دسترسی ۲۴ روستای استان اصفهان از ابتدای امسال تاکنون از محل پروژه ” یو. اس. او ” (خدمات عمومی اجباری روستایی) به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت سیار فراهم شده است.

وی افزود: پنج سایت جدید در روستا‌های اردستان، فریدونشهر و چادگان احداث شده و ۱۷ مورد ارتقاء مربوط به روستا‌های اردستان، اصفهان، برخوار، بویین میاندشت، چادگان، فریدونشهر، کاشان و نایین بوده که منجر به دسترسی یک هزار و ۵۰۷ خانوار با جمعیتی بالغ بر چهار هزار و ۷۶۸ روستایی به شبکه ملی اطلاعات در استان شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان، میزان اعتبار هزینه شده برای بهره برداری از این طرح‌ها را ۷۴۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: اتصال این روستا‌ها به شبکه ملی اطلاعات در راستای تحقق دسترسی همگانی به ارتباطات دیجیتال در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم استان، رونق اقتصادی و تسهیل زندگی مردم انجام شده است.

مطلب زاده اضافه کرد: زمینه رشد و توسعه بیش از پیش این روستا‌ها با اتصال به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت محقق خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ضریب نفوذ اینترنت سیار و ثابت در روستا‌های بالای ۲۰ خانوار استان ۸۳ درصد است، خاطرنشان کرد: این شاخص برای اپراتور همراه اول ۶۳.۵ درصد، ایرانسل ۳۳ درصد و رایتل ۳.۵ درصد است.

مطلب زاده ادامه داد: تعداد مشترکان همراه اول در استان پنج میلیون و ۵۶۷ هزار و ۷۹۲ خط و تعداد مشترکان ایرانسل ۲ میلیون و ۹۴۱ هزار و ۹۹۷ مشترک است و هم اینک تمام شهر‌های اصفهان از پوشش نسل‌های سوم و چهارم تلفن همراه برخوردارند.

وی بیان کرد: در حال حاضر ضریب نفوذ اینترنت پهن باند ثابت در استان ۱۸.۳۹ درصد و اینترنت پهن باند سیار ۱۱۶.۴۷ درصد است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

2 × 3 =