صفحه اصلی » سیاسی » حرکت عظیم راهپیمایی اربعین دارای ابعاد گسترده اجتماعی است

امام جمعه نایین:

حرکت عظیم راهپیمایی اربعین دارای ابعاد گسترده اجتماعی است

امام جمعه نایین گفت: حرکت عظیم راهپیمایی اربعین یک گردهمایی سالانه بی نظیر و دارای ابعاد گسترده اجتماعی است.

تاریخ انتشار: ۰۹:۴۵ - شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام محمد مطهرخو، امام جمعه نائین روز جمعه هجدهم شهریورماه، در خطبه های نماز جمعه این هفته نایین اظهار کرد: بدون تردید حرکت عظیم راهپیمایی اربعین یک گردهمایی سالانه بی نظیر و دارای ابعاد گسترده اجتماعی است.

وی ادامه داد: اربعین، حرکت جمعی شیعیان و مسلمانان عالم و چه بسا پیروان سایر ادیان به سوی امام(ع) است که مبنای آن حرکت به سوی اسلام ناب، حماسه، مقاومت، عقلانیت، ولایت، اخلاق، صلح و امنیت است که در مسیر ایجاد تمدن نوین اسلامی و ظهور منجی عالم بشریت قرار دارد.

امام جمعه نایین، هدف امام حسین علیه السلام را نجات انسان از حیرت، جهالت و گمراهی عنوان و تصریح کرد: امام حسین عليه السلام با هدف نجات انسان های عالم از حیرت،جهالت و گمراهی حرکت کرد که این باید در تارک منشور حقوق بشری سازمان ملل حک شود.

وی نقش رسانه های معاند در رویداد عظیم پیاده روی اربعین را انحراف و ممانعت از برگزاری دانست و گفت: رسانه های معاند غربی با سانسور خبری در سالهای اخیر، یک حرکت گسترده را به جهت انحراف و ممانعت از برگزاری این راهپیمایی به راه انداختند و در این رویداد به سه طریق القای ناامنی، برجسته سازی خشونت های قومی و قبیله ای و اوضاع سیاسی عراق، این رویداد را تحت الشعاع قرار می‌دهند.

مطهرخو خاطرنشان کرد: با وجود همه این ضربه و حربه ها، این حرکت تمدنی و جهانی تا سرزمین اندیشه و انگیزش انسان امروزی به پیش می‌رود تا زمینه تعجیل ظهور منجی عالم بشریت را فراهم آورد.

امام جمعه نایین به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد تاب آوری اشاره و اظهار کرد: رهبر انقلاب در دیدار با اعضای مجمع جهانی اهل بیت، تعبیر تاب آوری نظام اسلامی را به کاربردند زیرا مهم تر از پدید آمدن نظام اسلامی، تاب آوری آن مقابل دشمنی ها، حملات و ضربه ها است.

به گفته وی، ما تا نقطه اوج فاصله داریم اما دستیابی به این قله با عنایت خداوند متعال شدنی است.

به گزارش صاحب نیوز، نماز جمعه هفته آینده پس از مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی در دانشگاه آزاد اسلامی نایین برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

7 + پانزده =