صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » شهروندان اصفهانی تا اطلاع ثانوی برای دریافت گذرنامه ویژه اربعین مراجعه نکنند

شهروندان اصفهانی تا اطلاع ثانوی برای دریافت گذرنامه ویژه اربعین مراجعه نکنند

رئیس اداره مهاجرت و گذرنامه فرماندهی انتظامی استان اصفهان برای دومین بار تاکید کرد که شهروندان اصفهانی تا اطلاع ثانوی برای دریافت گذرنامه ویژه مراسم اربعین مراجعه نکنند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۰۰ - شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ سرهنگ نعمت الله طاهرپور با اشاره به توقف صدور و تمدید گذرنامه منقضی شده اظهار کرد: به دلیل هشدار دوباره رئیس ستاد اربعین، مرزهای غربی کشور به خاطر کمبود امکانات و ضعف زیرساخت‌های خدماتی بسته است و شهروندان به شایعاتی که در فضای مجازی درباره عبور از مرزها مطرح می شود توجه نکنند.

رییس اداره مهاجرت وگذرنامه فرماندهی انتظامی استان افزود: با توجه به ازدحام جمعیت در مرزها و بمنظور جلوگیری از ایجاد مشکل برای زائران اربعین همه مرزهای زمینی ششگانه تا اطلاع ثانوی بسته شده است و شهروندان تا اطلاع ثانوی برای صدور و تمدید گذرنامه های منقضی شده به این اداره مراجعه نکنند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به هماهنگی سیستم اداره مهاجرت و گذرنامه استان با سامانه های موجود در مرزها امکان ادامه تمدید گذرنامه های منقضی شده و چاپ گذرنامه های ویژه اربعین مقدور نیست.

رییس اداره مهاجرت و گذرنامه فرماندهی انتظامی استان افزود: در صورت بهبود شرایط و از سرگیری دوباره صدور و تمدید گذرنامه، اطلاع رسانی و از طریق رسانه‌ها اعلام خواهد شد.

رییس ستاد مرکزی اربعین نیز امروز از مردم خواست که برای زیارت اربعین از مراجعه به مرزها پرهیز کنند تا شرایط مناسب برای تردد زائران فراهم شود.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور نیز تاکید کرد: شرایط به گونه ای نیست که زائران به مرزها مراجعه کنند، گرمای بالای ۵۰ درجه شرایط را سخت کرده است .

بیشترین سفر زائران اربعین به کشور عراق مربوط به سال ۹۸ و نخستین سال لغو روادید میان دو کشور است که جمعیتی نزدیک به ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر را شامل می شد؛ اما بنابر آمار دستگاه های ذیربط تاکنون و بیش از یک هفته مانده به اربعین حسینی، حدود ۲ میلیون ۵۰۰ هزار نفر از مرزهای مختلف وارد عراق شده اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پانزده − پانزده =