صفحه اصلی » اقتصادی » رفع تصرف 5 هزار متر از اراضی ملی به ارزش ۱۵۰ میلیارد ریال در نطنز

رفع تصرف 5 هزار متر از اراضی ملی به ارزش ۱۵۰ میلیارد ریال در نطنز

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: با دستور قضایی 5 هزار متر مربع از اراضی ملی شهرستان نطنز به ارزش ۱۵۰ میلیارد ریال رفع تصرف شد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۰ - یکشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۰

به گزارش صاحب نیوز؛ سردار محمدرضا میرحیدری از رفع تصرف 5 هزار متر مربع از اراضی ملی خبر داد و اظهار کرد:  مأموران فرماندهی انتظامی شهرستان نطنز در پی دریافت خبری مبنی بر تصرف اراضی ملی توسط افرادی سودجو در یکی از روستاهای شهرستان موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان افزود: مأموران پس از انجام تحقیقات گسترده و کسب اطمینان از درستی موضوع طی هماهنگی با مراجع قضایی به همراه نماینده اداره منابع طبیعی شهرستان از محل مورد نظر بازدید کردند که در نتیجه بررسی‌های صورت گرفته ۵ هزار متر مربع از اراضی ملی توسط ۵ نفر از اهالی تصرف شده بود.

سردار میرحیدری با بیان اینکه کارشناسان ارزش این قطعه زمین را ۱۵۰ میلیارد ریال برآورد کردند، گفت: متصرفان این قطعه زمین را به صورت غیرقانونی و به وسیله بلوک، سیم‌خاردار و فنس محصور کرده بودند که در نهایت با حکم قضایی و به استناد تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع، کلیه آثار موجود جمع‌آوری و رفع تصرف انجام شد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان از دستگیری متصرفان این زمین و معرفی آنها به مرجع قضایی خبر داد و افزود: مقابله با زمین‌خواری یکی از موضوعاتی است که با دقت و ظرافت خاصی توسط مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان دنبال می شود و این پلیس با افراد سودجو و فرصت طلبی که نسبت به تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی اقدام کنند برخورد قاطع و قانونی می کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

13 − 9 =