صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » افزایش بیش از 340 درصدی خرید تضمینی گندم در اصفهان

افزایش بیش از 340 درصدی خرید تضمینی گندم در اصفهان

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان اصفهان گفت: خرید تضمینی گندم در استان تاکنون در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۳۴۲ درصد رشد داشته است.

تاریخ انتشار: ۰۸:۵۰ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ محسن ضیایی، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان اصفهان از افزایش 342 درصدی خرید تضمینی گندم در استان اصفهان خبر داد و اظهار کرد: از ابتدای فصل خرید تضمینی تاکنون ۵۳ هزار و ۵۰۰ تُن گندم با ارزش پنج هزار و ۶۵۱ میلیارد ریال از کشاورزان اصفهانی خریداری شده که ارزش خرید آن در سال جاری نسبت به سال گذشته ۳۴۲ درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه مقدار گندم خریداری شده از نظر وزن هم نسبت به سال گذشته ۱۴۳ درصد رشد داشته است افزود: در حال حاضر خرید تضمینی گندم در مراکز تعاون روستایی به پایان رسیده است اما سیلوهای ملکی و دولتی تا پایان مهر فعال خواهند بود.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی اصفهان اضافه کرد: این گندم‌ها توسط هفت هزار و ۹۱ کشاورز در قالب ۱۴ هزار و ۸۲۲ محموله به اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان اصفهان تحویل داده شده است.

ضیایی خاطرنشان کرد: سال گذشته ۲۲ هزار تُن گندم به ارزش ۱۶۵ میلیون ریال از کشاورزان استان خریداری شد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان اصفهان افزود: ظرفیت ۸۰۰ هزار تُن ذخیره‌سازی گندم به مدت ۱۵ ماه در استان وجود دارد که از این مقدار ۵۰۰ هزار تُن جزو سیلوهای مِلکی و ۳۰۰ هزار تُن فضای ایجاد شده توسط بخش خصوصی است.

وی با بیان اینکه هیچ مشکلی برای ذخیره‌سازی گندم در استان وجود ندارد و اصفهان می‌تواند در این زمینه مُعین چند استان نیز باشد خاطرنشان کرد: ۵۶ مرکز برای خرید گندم مازاد بر مصرف کشاورزان از جمله ۴۴ تعاونی روستایی، ۱۰ کارخانه آرد و ۲ سیلوی ملکی در استان سازماندهی شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان اصفهان افزود: زمین‌های کشاورزی حدود ۵۶۳ هزار هکتار معادل ۳.۵ درصد از مساحت استان اصفهان را تشکیل می‌دهد که با توجه به محدودیت‌ منابع آبی سال‌های گذشته، تنها حدود ۲۹۰ هزار هکتار از آن زیر کشت رفته است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه × چهار =