صفحه اصلی » اجتماعی » هیچ دانش‌آموزی از ثبت نام و تحصیل باز نخواهد ماند/ امضای تفاهم‌نامه بین شهرداری و آموزش و پرورش اصفهان

مدیرکل آموزش و پرورش اصفهان:

هیچ دانش‌آموزی از ثبت نام و تحصیل باز نخواهد ماند/ امضای تفاهم‌نامه بین شهرداری و آموزش و پرورش اصفهان

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان از امضای تفاهم‌نامه بین شهرداری و آموزش و پرورش اصفهان برای ایجاد اتوبوس دانش آموزی خبر داد و گفت: تاکنون 95 درصد دانش آموزان ثبت نام قطعی شده اند و تلاش می کنیم هیچ دانش‌آموزی بدون ثبت نام و تحصیل باقی نماند.

تاریخ انتشار: ۰۸:۲۸ - سه شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۲

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدرضا ابراهیمی، مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت پیش از شروع سال تحصیلی جدید اظهار کرد: چند روزی بیشتر تا پروژه عظیم مهرماه یعنی بازگشایی مدارس باقی نمانده است و حال و هوای ویژه‌ای در شهر و کشور ما رخ خواهد داد که در آن با نشاط و شادی دانش‌آموزان همراه است و همه به دنبال آن هستند که فرزندان خود را به مدارس روانه کنند.

وی افزود: برای اینکه این پروژه انجام می‌شد، باید اقدامات مهمی را به ویژه بعد از 2 سال تعطیلی به دلیل کرونا انجام می‌دادیم که آماده کردن فضا و تجهیزات و اجرای فرآیند ثبت‌نام دانش‌آموزان از آن جمله بود و تاکنون بیش از 95 درصد از دانش‌آموزان را ثبت‌نام قطعی کرده‌ایم و 5 درصد از آنان به دلایل مختلف ثبت‌نام نشده‌اند که از خانواده این عزیزان درخواست دارم که به فرآیند ثبت‌نام سرعت بخشند و اگر مشکلی در فرآیند ثبت‌نام داشتنند، به قسمت ارزیابی عملکرد ادارات و نواحی مربوطه مراجعه کنند تا موانع این موضوع برطرف شود.

ابراهیمی در پاسخ به این سوال که تا چه زمانی فرصت برای ثبت‌نام دانش‌آموزان وجود دارد، اظهار کرد: دانش‌آموزان تا پایان شهریور فرصت دارند، اما این موضوع را به روزهای پایانی موکول نکنند تا دچار مشکل نشوند؛ البته افرادی که تاکنون ثبت‌نام نشده‌‌اند احتمالا یا جزو دسته افرادی هستند که از محلی به محل دیگر جابه جا شده‌اند یا اتباع خارجی هستند که انتظار داریم این افراد سریع‌تر فرآیند ثبت‌نام را انجام دهند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: ممکن است دانش‌آموزان به مدرسه‌ای برای ثبت‌نام مراجعه کنند که ظرفیت آن تکمیل شده باشد که نیاز است به سرعت به نزدیکترین مدرسه با منزل مسکونی مراجعه کنند و اگر در این زمینه نیز خللی وجود داشت به ادارات نواحی و مناطق مراجعه کنند تا مشکل برطرف شود.

وی ادامه داد: تلاش ما این است که هیچ دانش‌آموزی بدون تحصیل باقی نماند و اگر بدانیم حتی یک دانش‌آموز باید ثبت‌نام می‌کرده و این کار را انجام نداده، به دنبال او خواهیم رفت و اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

ابراهیمی درباره ثبت‌نام کتب درسی نیز بیان کرد: دانش‌آموزانی که اقدام به ثبت‌نام کتب درسی نکرده‌‌اند، با مراجعه به مدرسه خود، اقدامات لازم را برای ثبت‌نام کتب انجام دهند تا اول مهر با کتاب وارد مدرسه شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان خاطرنشان کرد: بیش از 95 درصد از سازماندهی نیروی انسانی ما انجام شده است و در برخی نقاط کسری یا جابجایی نیرو داریم و تا پایان شهریورماه سازماندهی به صورت کامل انجام خواهد شد تا در روز اول مهر در همه نقاط استان اصفهان، معلم در کلاس درس حاضر باشد.

وی تصریح کرد: توصیه بنده به خانواده‌ها این است که برای ایاب و ذهاب دانش‌آموزان به ویژه در مقطع متوسطه از حمل و نقل عمومی استفاده کنند چرا که هم هزینه کمتری دارد و هم باعث کنترل ترافیک شهر خواهد شد؛ وضعیت افرادی که قرار است از سرویس مدارس استفاده کنند، نیز در این هفته تعیین تکلیف خواهد شد.

ابراهیمی با بیان اینکه با شهرداری در حال انعقاد تفاهم‌نامه برای ایجاد اتوبوس دانش‌آموزی هستیم افزود: روزهای اول سال تحصیلی به دلیل شوق و ذوق خانواده‌ها و همچنین به دلیل اینکه ممکن است هنوز سرویس‌های مدارس برنامه منظم خود را تدوین نکرده باشند، شاهد ترافیک در خیابان‌ها باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

4 + پنج =