صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » حریق انبار ضایعات لاستیک شهرک صنعتی رازی شهرضا مهار شد

حریق انبار ضایعات لاستیک شهرک صنعتی رازی شهرضا مهار شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: ضایعات لاستیک دپو شده در یک واحد صنعتی در شهرک رازی شهرضا طعمه حریق شد و تاکنون 80 درصد از حریق مهار شده است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۳۰ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۴

به گزارش صاحب نیوز؛ منصور شیشه‌فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به وقوع آتش‌سوزی در شهرک صنعتی رازی شهرضا اظهار کرد: ساعت ۱۲ ظهر امروز آتش‌سوزی در یک واحد صنعتی شهرک رازی شهرضا به آتش‌نشانی اعلام می‌شود در این حادثه ضایعات لاستیکی که در انبار دپو شده بود، طعمه حریق می‌شود.

وی افزود: بلافاصله ۳ دستگاه اطفائیه از آتش‌نشانی شهرک رازی و ۲ دستگاه تانکر آبرسان به محل حادثه اعزام می‌شود، همچنین یک لودر نیز برای جابجایی ضایعات سوخته شده اعزام شد و تاکنون بیش از ۸۰ درصد آتش‌سوزی مهار شده و از سرایت به واحدهای دیگر جلوگیری شده است.

شیشه‌فروش با بیان اینکه این دهمین حادثه‌ای است که از اول سال تاکنون در شهرک‌ها و واحدهای صنعتی استان اصفهان اتفاق می‌اُفتد، بیان کرد: همواره به شهرک‌های صنعتی توصیه کرده‌ایم که باید سیستم‌های اطفای حریق پیش‌بینی کنند و با توجه به گرمای هوا گاهی آتش‌سوزی در انبار به وجود می‌آید و باید واحدهای تولیدی الزامات ایمنی در انبارها را رعایت کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه شهرک‌های صنعتی، اداره کار و صمت و اتاق اصناف باید دستورالعمل ایمنی حریق را به همه واحدهای صنعتی و تولیدی یک بار دیگر ابلاغ کنند، تصریح کرد: در مراحل نگهداری و حمل و نقل مواد و کالاها الزام کارگران به استفاده از حفاظت فردی در حین کار تأکید شده است.

وی با بیان اینکه از این دست حوادث در استان بسیار داریم، خاطرنشان کرد: ۱۰ هزار واحد صنعتی در استان اصفهان فعالیت می‌کنند، الزامات ایمنی صنعت را به صنایع ابلاغ کرده‌ایم و همه وظایف دستگاه‌ها را در مدیریت بحران قبل و حین و بعد از حادثه تعیین کرده‌ایم و هر دستگاهی به وظایف خود در زمان حادثه آگاه است.

شیشه‌فروش با اشاره به اینکه به همه دستگاه‌ها ابلاغ شده که باید برنامه کاهش خطر و پاسخ به بحران داشته باشند، افزود: الزامات ایمنی حریق به همه صنایع ابلاغ شده و صنعت و معدن موظف است با همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی از واحدهای تولیدی بازدیدهای دوره‌ای داشته باشند و الزامات  ایمنی را برای پیشگیری از حریق و حادثه به آن‌ها ابلاغ کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با تأکید بر اینکه واحدهای صنعتی موظف هستند مسئول ایمنی در صنعت داشته باشند، خاطرنشان کرد: همه واحدهای صنعتی مکلف هستند همه کارگران‌ و مجموعه خود را در برابر حوادث بیمه کنند و آموزش‌های دوره‌ای کار و فعالیت‌های ایمنی به همه کارگران داده شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

چهارده − 7 =