صفحه اصلی » اقتصادی » کاهش 92 درصدی آبرسانی سیار در نیمه نخست سال در اصفهان

کاهش 92 درصدی آبرسانی سیار در نیمه نخست سال در اصفهان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون آبرسانی سیار نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 92 درصد کاهش داشته است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۰ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۴

به گزارش صاحب نیوز؛ حسین اکبریان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به تأمین و توزیع عادلانه آب در استان اظهار داشت: در بهار و تابستان سال جاری با توجه به محدودیت منابع، آب شرب ۱۰۰ شهر و ۹۴۸ روستای تحت پوشش آبفای استان اصفهان به صورت عادلانه تأمین و توزیع شد و آبرسانی سیار بیش از ۹۲ درصد کاهش یافت.

وی با بیان اینکه با پایش آنلاین و کنترل از راه  دور منابع و تأسیسات، توزیع عادلانه آب درسطح استان انجام شد، افزود: با ایجاد بستر تله متری خطوط انتقال در بیش از ۸۵ ایستگاه آبرسانی از تصفیه خانه آب باباشیخعلی تا انتهای خطوط انتقال در نایین و انارک و نیز دیگر تأسیسات در سایر شهرها و روستاها، آب شرب به صورت پایدار و عادلانه توزیع شد.

اکبریان با بیان اینکه در زمان اوج مصرف  نیاز آبی شهرها و روستاهای تحت پوشش سامانه آبرسانی اصفهان بزرگ ۱۶٫۵ مترمکعب بر ثانیه است، گفت: امسال آبفای استان اصفهان با وجود اینکه در پیک مصرف با کمبود ۲٫۵ متر مکعب بر ثانیه برای تأمین پایدار آب شرب مردم مواجه بوده، اما با اجرای برخی اقدامات از جمله شناسایی و اصلاح نقاط آسیب‌پذیر شبکه توزیع، توانست آب شرب متقاضیان را تامین کند، در حالی که تله متری شبکه توزیع شهر اصفهان نیز در توزیع عادلانه آب در تابستان سال جاری مؤثر بوده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان بیان کرد: تله متری ۲۶ حوضچه فشارشکن در منطقه ۲، تله متری ۲۲ حوضچه کنترلی در سطح شهر اصفهان و تعویض بیش از ۲۰۰ والو و حوضچه‌سازی در شبکه توزیع  شهرهای اصفهان، خمینی‌شهر، نجف‌آباد و شاهین‌شهر از جمله اقدامات در راستای توزیع عادلانه آب بوده که در دستور کار قرار گرفته است.

وی به کاهش نسبی دما در فصل تابستان جاری  اشاره کرد و عنوان کرد: طبق گزارش های سامانه هوا شناسی به صورت میانگین  امسال دما در ماه‌های خرداد، تیر و مرداد  نسبت به سال گذشته یک درجه کاهش داشته که این امر نیز در تأمین پایدار آب شرب مردم مؤثر بوده است.

اکبریان با اشاره به برخی از چالش‌های تأمین پایدار آب شرب خاطرنشان کرد: طی دهه ۴۰ تا پایان دهه ۸۰  چاه‌های فلمن یکی از منابع تامین آب شرب شهر اصفهان، با ظرفیت ۳۲۰۰ لیتر بر ثانیه بوده ولی از ابتدای دهه ۹۰ با خشک شدن رودخانه زاینده‌رود، آبدهی این چاه‌ها به صفر رسیده است و این رویداد در سال‌های اخیر آبفا را در تأمین پایدار آب شرب با چالش مواجه کرده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هشت + 7 =