صفحه اصلی » تولیدی » تأکید اهل بیت بر زیارت اربعین امام حسین(ع)

مدیر اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد اصفهان:

تأکید اهل بیت بر زیارت اربعین امام حسین(ع)

مدیر اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد اصفهان گفت: در روایت از پیامبر (ص) به جابر سفارش شده که قبر امام حسین (ع) را زیارت کند و در روایت دیگری آمده کسی که سنت خوبی را پایه‌گذاری کند از ثواب آن بهره‌مند می‌شود، همان‌گونه که جابر انصاری سنت اربعین را پایه‌گذاری کرد و هر سال پررنگ‌تر برگزار می‌شود.

تاریخ انتشار: ۲۳:۵۵ - جمعه ۱۴۰۱/۰۶/۲۵

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی کوچک‌زاده در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه اظهار کرد: امام حسن عسگری (ع) پنج علامت را برای شیعه معرفی می‌کند، نخست اینکه در شبانه روز ۵۱ رکعت نماز می‌خواند که ۱۷ رکعت یومیه و ۳۴ رکعت نماز نافله است.

مدیر اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد اصفهان دومین نشانه مؤمن را زیارت اربعین دانست و افزود: خواندن زیارتنامه اربعین که از امام سجاد (ع) به ما رسی است، برای مؤمن بسیار اهمیت دارد، همچنین رفتن به زیارت کربلا نیز نیز زیارت اربعین به شمار می‌آید، کاری که جابربن عبدالله انصاری انجام داد و پایه‌گذار این سنت حسنه شد.

وی با اشاره به استقبال باشکوه جمعیت ۲۰ میلیونی از زیارت اربعین خاطرنشان کرد: سومین علامت مؤمن در دست راست کردن انگشتری است برخلاف عمروعاص که با دست چپ کردن انگشتری معاویه را به حکومت منصوب کرد، دست راست برای کارهای خوب مثل قرآن را در دست گرفتن و غذا خوردن است.

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی کوچک‌زاده علامت چهارم پیشانی را برای خدا به خاک مالیدن و سجده کردن عنوان کرد و گفت: بیش از هزار و ۳۰۰ سال پیش جابربن عبدالله انصاری پایه‌گذار زیارت اربعین شد، اما برای نیامدن به کربلا همراه امام حسین (ع) عذر شرعی داشت، زیرا نابینا بود، اما وقتی خبر شهادت امام حسین (ع) به او رسید، بسیار ناراحت شد و با وجود خفقان بن زیاد، بیش از هزار کیلومتر مسافت را طی کرد تا به کوفه و کربلا رسید.

وی افزود: در روایت از پیامبر (ص) به جابر سفارش شده که قبر امام حسین (ع) را زیارت کند و در روایت دیگری آمده کسی که سنت خوبی را پایه‌گذاری کند از ثواب آن بهره‌مند می‌شود، همان‌گونه که جابر انصاری سنت اربعین را پایه‌گذاری کرد و هر سال پررنگ‌تر برگزار می‌شود.

مدیر اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد اصفهان در پایان عنوان کرد: مرحوم حائری یزدی نیز پایگاه حوزه قم را در اختناق رضاخانی تأسیس کرد که از حوزه نجف نیز پیشی گرفته است همچنین امام خمینی (ره) پایه گذار جمهوری اسلامی شد که علاوه بر ماندگاری شخصیت او در تاریخ، از ثواب ترویج حکومت اسلام ناب محمدی در جهان بهره‌مند می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

نوزده − سیزده =