صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » اتحاد و یکدلی دو ملت بزرگ عراق و ایران را دست آورد بزرگ اربعین

اتحاد و یکدلی دو ملت بزرگ عراق و ایران را دست آورد بزرگ اربعین

یک کارشناس مذهبی با بیان این که اسلام یک دین فردی نبوده و با بهانه‌های مختلف در پی جامعه‌سازی است، اهمیت اربعین را اجتماع‌سازی آن بیان کرد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۵۱ - یکشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۷

حجت الاسلام اسماعیل شامحمدی در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز به مناسبت ایام اربعین حسینی، دلیل اهمیت همایش عظیم پیاده روی اربعین برای جمهوری اسلامی را اجتماع سازی آن بیان کرد و افزود: اسلام یک دین فردی نبوده و با بهانه‌های مختلف در پی جامعه‌سازی است که از جمله آن‌ها می‌توان به نمازهای جماعت یومیه، نماز جمعه و فریضه حج اشاره کرد که در هر سه این موارد امر اجتماع سازی به وضوح قابل مشاهده است.

یک کارشناس مذهبی اربعین را نماد کامل اجتماع سازی دانسته و تصریح کرد: در اربعین گروه‌ها، زبان‌ها و مذاهب مختلف گردهم می‌آیند تا حول محور حجت خدا جامعه پردازی کنند و در این آئین. فضائل اخلاقی بسیاری به چشم می‌‍خورد که از جمله آن‌ها ایثار و گذشت، برادری و مواسات، اتحاد و یکپارچگی و حرکت تحت مدیریت واحد است.

وی ضمن تشکر از میزبانی ملت عراق، ایشان را ملتی سخاوتمند و عاشق اهل بیت توصیف کرده و گفت: گمان نمی‌کنم در جایی از دنیا مردمی با این عشق و علاقه به اهل بیت پیدا شود و سراغ نداریم در دنیایی که همه به فکر خودهستند مردمی پیدا شوند که مانند ملت عراق درآمد یکساله خود را صرف مهمانان امام حسین -علیه السّلام- کنند و از خداوند می‌خواهیم این ملت بزرگ را در این مسیر ثابت قدم بدارد.

این کارشناس مذهبی اتحاد و یکدلی دو ملت بزرگ عراق و ایران را دست آورد بزرگ اربعین دانسته و خاطرنشان کرد: خدا را شکر مردم هر دو کشور با وجود تفرقه افکنی دشمنان، با دوستی و برادری این ایام را پشت سر گذاشتند و سلائق سیاسی باعث نشد اندکی به مجلس امام حسین(ع) آسیب وارد شود.

امام جمعه فریدونشهر با اشاره به آیه شریفه «ومن یخرج من بیته مهاجرا الی الله و رسوله ثم یدرکه الموت فقد وقع اجره علی الله» اظهار کرد: متأسفانه پنج نفر از اهالی شهر برف انبار که در مسیر زیارت و سفر اربعین بودند در اثر حادثه تصادف به دیار باقی شتافتند و در جوار رحمت الهی آرمیدند که ضمن آرزوی صبر برای بازماندگان و مغفرت برای درگذشتگان، بر این باوریم که هر کس در راه خدا و رسول خدا هجرت کند و در این حال بمیرد اجر او با خدا است و خوشا به سعادت این عزیزان که در این راه به سوی معبود خود شتافتند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

15 + 5 =