صفحه اصلی » سیاسی » طومار دروغ‌های ضدانقلاب تنها در ۴۸ ساعت

طومار دروغ‌های ضدانقلاب تنها در ۴۸ ساعت

شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان و رسانه‌های معاند تنها در چند ساعت طوماری از شایعات را در فضای مجازی و فضای رسانه‌ای کشور پخش کردند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۴۶ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۸

به گزارش صاحب نیوز؛در هفته گذشته موجی از شایعات در فضای مجازی دست به دست شد و رسانه‌های معاند و شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان رکورد جدیدی در دروغ پردازی ثبت کردند؛ بخش عمده ای از این شایعات مربوط به اربعین و بخش اعظم آن به فوت مهسا امینی مربوط بود.

* شایعه نبود آب و غذا

یکی از شایعاتی که در راهپیمایی امسال منتشر شد، شایعه نبود آب و غذا بود، اما گزارش های مردمی و تصاویر و فیلم های موجود، چنین ادعایی را رد کرد.

* شایعه برخورد با زائران ایرانی

شایعه دیگر مربوط به برخورد بد عراقی‌ها با ایرانیان بود. در همین رابطه برخی کاربران فیلم دورین مخفی یک بلاگر عراقی ها را با عنوان برخورد با زائران ایرانی منتشر کردند.

در شایعه ای دیگر تصویری از یک جوان با دست و پای بسته و چهره خونین را با عنوان زدن زائر ایرانی منتشر کردند که مشخص شد چنین موضوعی صحت نداشته و مربوط به سکانسی از بازی رامین پرچمی بوده است.

* دروغی درباره سلامتی رهبر انقلاب

رسوایی دیگر ضدانقلاب در روزهای اخیر مربوط به سلامتی جسمانی رهبر معظم انقلاب بود؛ شبکه های ماهواره ای فارسی زبان طی چند روز گذشته، شایعه ای را درخصوص بستری بودن آیت الله خامنه ای منتشر کردند اما معظم له در جمع هیات های دانشجویی حاضر شد و این شایعه هم تکذیب شد.

* شایعه ضرب و شتم

پس از انتشار خبر فوت مهسا امینی دختر جوانی که در یکی از سالن های نیروی انتظامی دچار حمله قلبی شد، شایعاتی در خصوص  ضرب و شتم وی منتشر شد. حتی فردی که مدعی بود پزشک است ادعاهایی را مطرح کرد.

برخی دیگر ادعای شکنجه وی را مطرح کردند. اما در این میان پارا فراتر گذاشتند و در ادعایی شاخدار مدعی شدند از آن جایی که وی جز اقلیت های قومی بوده و زمانی که در ماشین گشت ارشاد شروع به صحبت کردن کرده لهجه‌ کُردی‌اش مشخص شده و این دلیل فوت وی بوده است!

حتی برخی ادعا کردند که در زمان دستگیری وی، به آن‌ها گاز اشک آور شلیک شده است.

* فیلمی که هرچند دیر اما واقعیت را نشان داد

اما پلیس ضمن انتشار اطلاعیه‌ای هرگونه برخورد با وی را تکذیب کرد و در فیلم هم که از لحظه ورود امینی را نشان می‌دهد، مشخص است که چگونه متاسفانه وی دچار حمله قلبی می شود.

* شایعه وداع پرستاران با مهسا امینی

همچنین  پس از فوت مهسا امینی عده‌ای  فیلمی را در فضای مجازی با عنوان وداع پرستاران با مهسا امینی  منتشر کردند اما بعد مشخص که این فیلم متعلق به بیماری دیگری بوده  که در ارومیه دچار مرگ مغزی شده و اعضای بدنش را اهدا کردند.(همانطور که در فیلم منتشر شده هم مشخص است به بدن بیمار هنوز سرم وصل است).

* شناسایی عامل بازداشت مهسا امینی

در ادامه شایعاتی که پس از فوت مهسا امینی درحال منتشر شدن است، برخی کاربران با انتشار تصویری از سرهنگ عباس حسینی مدعی شدند که وی عامل بازداشت مهسا امینی بوده است. این عده سرهنگ حسینی را عامل مرگ وی دانستند و از مردم خواستند که به منزل وی در نیاوران یورش ببرند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دوازده − ده =