صفحه اصلی » ورزشی » سپاهان در یارگیری متعادل عمل نکرد/ عملکرد ذوب آهن با توجه به هزینه های تیم خوب بوده است

سپاهان در یارگیری متعادل عمل نکرد/ عملکرد ذوب آهن با توجه به هزینه های تیم خوب بوده است

مربی فوتبال با اشاره به اینکه در سپاهان در یارگیری دقت عمل کافی را نداشتند و در این زمینه متعادل عمل نکردند، گفت: از نظر فنی باید بگویم به این دلیل که دفاع های این تیم بازی کندی انجام می دهند، فاصله شان را با دروازه خودشان کم کرده و این نزدیک شدن به دروازه، موجب می شود بین خطوط فاصله ایجاد شود و رفع این مشکل نیز حائز اهمیت است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۰ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۸

حسین چرخابی در گفت‌وگو با خبرنگار صاحب نیوز در رابطه با عملکرد سپاهان در لیگ برتر فوتبال ایران اظهار کرد: با توجه به بازی هایی که از سپاهان شاهد بودیم، وقفه ایجاد شده در بازی های لیگ به نفع برخی تیم ها، مخصوصا تیم سپاهان تمام شد.

مربی فوتبال با اشاره به اینکه بازی هایی که از سپاهان انجام شد را با دقت زیرنظر داشته و شاهد یک سری مشکلات اساسی از این تیم بودم که این مشکلات باید برطرف شود، عنوان کرد: هنوز تکلیف ترکیب دو دفاع وسط تیم سپاهان مشخص نشده است.

چرخابی توضیح داد: جونیور و داسیلوا دو بازیکن خارجی سپاهان در پست دفاع هستند که گاهی دانشگر را با یکی از این دو نفر در ترکیب ها قرار می گرفتند، این موضوعی است که باید مشخص شود چرا که تغییرات در خط دفاعی سپاهان، مقداری با مشکل مواجه شده است.

وی افزود: از طرف دیگر، در سمت چپ زمین گاهی از نورافکن و گاهی از زکی پوراستفاده می شود که این موضوع نیز مشکل است چرا که هنوز برای سپاهان مشخص نشده که کدام یک از این دو بازیکن باید در پست دفاع چپ قرار گیرند.

حسین چرخابی با بیان اینکه تنها بازیکن ثابت در این بازی ها، رضائیان بود که بازی های نسبتا خوبی را برای سپاهان انجام داد، ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات بزرگ سپاهان، تراکم در خط هافبک است، تیم سپاهان در گرفتن بازیکنان هافبک مقداری زیاده روی کرد و فکر می کنم اکنون حدود 8 الی 10 بازیکن هافبک دارد.

پیشکسوت فوتبال با اشاره به اینکه این تراکم باعث بوجود آمدن مشکل می شود، متذکر شد: همانگونه که اگر تعداد بازیکنان کم باشد، بد است بازیکن زیاد داشتن نیز باعث می شود با مشکل مواجه شویم و این مشکل الان برای سپاهان بوجود آمده است.

چرخابی بیان کرد: تمام بازیکنانی که در تیم سپاهان قرار دارند، بازیکنان خوبی هستند و ادعا دارند در پست خودشان نفر اول باید باشند و ما شاهد بودیم گاهی ناراحتی هایی نیز در این زمینه بوجود می آمد.

وی یادآور شد: قابل ذکر است اگر شهریار مغانلو حتی تعداد بالایی بخیه روی سرش باشد، حتما باید بازی کند چرا که به اعتقاد من تیم سپاهان دارای یک فوروارد است و تک فوروارد بازی کردن یک مشکل بسیار بسیار بزرگ برای سپاهان به حساب می آمد.

*در یارگیری در سپاهان متعادل عمل نکردند

حسین چرخابی با اشاره به اینکه در سپاهان در یارگیری دقت عمل کافی را نداشتند و در این زمینه متعادل عمل نکردند، گفت: از نظر فنی باید بگویم به این دلیل که دفاع های این تیم بازی کندی انجام می دهند، فاصله شان را با دروازه خودشان کم کرده و این نزدیک شدن به دروازه، موجب می شود بین خطوط فاصله ایجاد شود و رفع این مشکل نیز حائز اهمیت است.

مربی فوتبال خاطر نشان کرد: مشکل دیگر این تیم، بازی کردن با یک پلن است، در نیمه دوم بازی سپاهان و استقلال شاهد بودیم سپاهان توپ را به استقلال می داد و بعد توپ را به زمین خود برده و روی ضدحمله کار کردند، همین پلن روی بازی های دیگر نیز اجرایی شد.

چرخابی اذعان کرد: تیم های حریف کاملا متوجه این موضوع شدند و برنامه سپاهانی ها را خنثی کردند، مورایس باید بداند در فوتبال ایران باید با پلن های متفاوتی بازی داشته باشد چرا که بازی ها آنالیز می شوند و بازی با یک پلن جوابگو نخواهد بود.

وی پیشنهاد داد: به نظر من سپاهان به چند بازیکن برای نوک حمله نیاز دارد، لااقل یک بازیکن خیلی خوب برای نوک حمله باید جذب کنند، از طرفی نیز اگر این باشگاه قبول دارد مشکلاتی که متذکر شدم وجود دارد، باید این مشکلات را برطرف کنند.

حسین چرخابی در بخش دیگری از صحبت های خود در رابطه با عملکرد ذوب‌آهن در لیگ برتر فوتبال ایران اظهار کرد: به اعتقاد من تیم ذوب‌آهن نسبت به هزینه ای که برای تیمش کرده است عملکردش در بازی ها خوب بود و به همان میزان که هزینه کرد، امتیاز بدست آورد.

مربی فوتبال عنوان کرد: ذوب‌آهن چون برای تیمش هزینه نمی کند، این تعداد مساوی را چه با تیم های بالای جدول و چه با تیم های پایین جدول بدست آورد و بارها گفته ام این باشگاه قصد ندارد هزینه زیادی برای باشگاهش انجام دهد.

چرخابی توضیح داد: تارتار خوب می داند اگر یک نوک حمله خیلی خوب به تیمش اضافه کند حتی ممکن است به جای مساوی، در بازی ها برنده باشد و حتی ممکن است بتواند سهمیه بگیرد ولی ذوب‌آهن باشگاهی نیست که بخواهد هزینه کند.

این پیشکسوت فوتبال ادامه داد: با توجه به موارد ذکر شده برای ذوب‌آهن و هزینه هایی که این باشگاه کرد، عملکرد تیم در این لیگ خوب و حتی عملکرد تار تار نیز خوب بود همچنین انتخاب هایی که تارتار تا کنون داشته، برای ذوب‌آهن خوب بودند.

وی در خصوص ارائه‌ پیشنهاد برای بهتر شدن عملکرد ذوب‌آهن گفت: به نظر من مسئولان و هیئت مدیره تیم ذوب‌آهن باید جلسه ای با مهدی تارتار داشته باشند و تارتار نیز باید برای گرفتن یک بازیکن بازی ساز خیلی خوب در خط هافبک اقدام کند.

حسین چرخابی در پایان بیان داشت: اگر این اعضا بتوانند یک هافبک بازی ساز در وسط زمین و یک نوک حمله گل زن خیلی خوب برای بازی های باقی مانده جذب کنند، خیلی از این بازی های مساوی ها را می توانند برنده شده و نتایج بهتری در جدول بگیرند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه × دو =