صفحه اصلی » سیاسی » ساخت و مرمت 60 واحد منزل مسکونی و تهیه 60 سری جهیزیه در خلال کنگره سرداران و 600 شهید شهرستان مبارکه

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج مبارکه خبرداد:

ساخت و مرمت 60 واحد منزل مسکونی و تهیه 60 سری جهیزیه در خلال کنگره سرداران و 600 شهید شهرستان مبارکه

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان مبارکه گفت: به نیابت از 600 شهید شهرستان ساخت و مرمت 60 واحد منزل مسکونی و 60 سری جهیزیه در برنامه های کنگره سرداران و 600 شهید شهرستان مبارکه قرار گفته است.

تاریخ انتشار: ۱۰:۵۸ - سه شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۹

به گزارش صاحب نیوز؛ سرهنگ فضل‌الله بهرامی شامگاه دوشنبه در نشست خبری کنگره سرداران و ۶۰۰ شهید شهرستان مبارکه گفت:هفته دفاع مقدس یادآور خاطرات باشکوه رزمندگان در طول هشت سال جنگ دفاع مقدس بود که زیباترین با شجاعت و رشادت ترسیم کردند؛ شهدای منتسب به شهرستان مبارکه ۸۷۳ است که از این شهدا، ۶۰۰ شهید در شهرستان مبارکه مدفون‌شده و مابقی شهدا در شهرهای دیگر مدفون‌ شدند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان مبارکه اظهار کرد: شهرستان مبارکه یک هزارو ۶۰۸ جانباز و ۳۷ جانباز ۷۰ درصد را در جنگ تحمیلی دارد که ۹ نفر از این عزیزان در چند سال اخیر از بین ما رفتند و به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

وی افزود: شهرستان مبارکه هفت هزار رزمنده و ۷۷ آزاده افتخارآفرین دارد؛ کنگره شهدای شهرستان مبارکه ابتدای کار است و باید این روشنایی ادامه پیدا کند تا برکات لازم از کنگره شهدا را در شهرستان استفاده کنیم تا به اهداف عالی نظام و انقلاب برسیم.

سرهنگ بهرامی بیان کرد: مردادماه سال 1399 با دستور رئیس سازمان بسیج جلسات اولیه برای برگزاری کنگره شهدای شهرستان مبارکه تشکیل داده شد و قرار بر آن شد که هفته آخر ماه صفر و ابتدای هفته دفاع مقدس بتوانیم اجلاسیه های این کنگره را در شهرستان مبارکه برگزار کنیم.

وی اضافه کرد: ۳۱ شهریورماه اجلاسیه‌ کنگره شهدای شهرستان در شهر مبارکه، سوم مهرماه اجلاسیه‌ کنگره شهدای دهسرخ، گرکن جنوبی و زیباشهر در این شهر زیباشهر، چهارم مهرماه اجلاسیه‌ شهر طالخونچه در این شهر، پنجم مهرماه اجلاسیه شهر دیزیچه در این شهر ، ششم مهرماه یادواره شهدای کارگری شرکت فولاد مبارکه و اجلاسیه کنگره شهدای مجلسی در این شهر، هفتم مهرماه همایش زنان ایثارگر شهرستان مبارکه (بانوی عفاف و ایثار) و اجلاسیه کنگره شهدای شهر کرکوند در این شهر برگزار و همچنین نمایشگاه دفاع مقدس در سپاه مبارکه افتتاح می‌شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج مبارکه با توضیح اینکه کنگره شهدای شهرستان مبارکه بزرگترین عامل اتحاد بخشی وفاق و یک دلی بین مردم و مسئولان شده است، خاطرنشان کرد: حدود 10 هزار بسته معیشتی از بهمن ماه تاکنون به نیابت از شهدا تهیه و در بین نیازمندان توزیع شده است، ساخت، تعمیر و مرمت 60 واحد منزل مسکونی از مرحومان شهرستان در برنامه کنگره قرار گرفته است و تعداد از این واحدهای مسکونی در شروع اجلاسیه ها تحویل مردم عزیز می شود.

وی ادامه داد: تهیه 60 سری جهیزیه زوج های کم بضاعت به نیابت از 600 شهید شهرستان و همچنین یک میلیارد و بیست میلیون تومان توسط خیرین برای آزای تأمین و زندانیان غیرعمد آزاد شدند و سرکشی از 490 خانواده شهدای از ابتدای سال تاکنون انجام شد و همچنین برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی و ورزشی که در شهرستان، استان، کشور و حتی بین‌الملل انجام‌شده بود تیم های کنگره شهدای شهرستان مبارکه توانستند مقام‌های خوبی کسب کنند.

سرهنگ بهرامی با توضیح اینکه روز سه‌شنبه 29 شهریور برگزاری یادواره شهدای کارمند انجام می‌شود، بیان کرد: مراسم عطرافشانی و گل‌باران قبور مطهر شهدا در کل شهرستان مبارکه برای اولین بار توسط بالگردها در روز پنج‌شنبه ۳۱ شهریورماه انجام می شود.

وی با بیان اینکه در روز 13 آبان یادواره بزرگ شهدای دانش‌آموزی در شهرستان مبارکه  برگزار می شود، تصریح کرد: برنامه‌های شش ماه دوم سال که ذیل کنگره شهدای شهرستان مبارکه انجام و هچنین در روز 16 آذر روز دانشجو، برنامه‌ای ویژه‌ای برای دانشجویان برگزار می شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج مبارکه در پایان گفت: امسال با توجه به برگزاری در هفته بسیج یک هفته بسیج متفاوت‌تر از سال‌های گذشته خواهد بود و در روز 23 اسفند روز، ایثار و فداکاری شهرستان مبارکه برنامه‌ای ویژه‌ ای هماهنگ شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

14 + پنج =