صفحه اصلی » اجتماعی » ثبت و پیگیری ۱۹۵ تخلف در مدارس غیر دولتی اصفهان

ثبت و پیگیری ۱۹۵ تخلف در مدارس غیر دولتی اصفهان

رئیس اداره مشارکت‌های مردمی و امور مدارس غیر دولتی اداره کل آموزش و پرورش استان از ثبت و پیگیری ۱۹۵ تخلف در مدارس غیردولتی خبر داد.

تاریخ انتشار: ۰۷:۴۹ - سه شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۹

به گزارش صاحب نیوز؛ علی حمیدی در جمع خبرنگاران با اشاره به آمار ثبت شده از تخلفات مدارس در آستانه آغاز سال تحصیلی اظهار داشت: در آستانه سال تحصیلی جدید، 75 مورد گزارش مردمی از تخلفات مدارس به دست ما رسیده که پیگیری‌های لازم را انجام دادیم. همچنین حدود 110 الی 120 مورد هم گزارش ناظران و ارزیابان اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان از تخلفات مدارس غیر دولتی به ثبت رسیده که پیگیری و تذکر لازم داده شده است.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش برای رفاه حال خانواده‌ها سامانه‌‌ای را به ثبت شکایات و گزارشات مردمی از تخلفات مدارس غیردولتی اختصاص داده و افزود: شهروندان درصورت مشاهده هرگونه تخلفی در مدارس غیردولتی استان می‌توانند از طریق سامانه مشارکت‌ها با استفاده کد دانش‌آموز وارد شده و شکایت‌شان را به ثبت برسانند.

رئیس اداره مشارکت‌های مردمی و امور مدارس غیردولتی اداره کل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: شهریه مکمل شامل فعالیت‌های آموزشی اضافه‌ای است که توسط مدارس برای ارائه دانش‌آموزان اعلام می‌شود، مدارس می‌توانند این شهریه مکمل را دریافت کنند اما این شهریه به هیچ عنوان اجباری نیست خانواده‌ها باید بدانند که هیچ اجباری برای پذیرش خدمات اضافه آموزشی در مدارس غیردولتی وجود ندارد.

وی در پایان گفت: در استان اصفهان حدود هزار و 337 مدرسه غیر دولتی در مقاطع مختلف فعال است و تاکنون 140 هزار دانش آموزان برای سال تحصیلی جدید در این مدارس ثبت نام کرده‌اند.

*کاهش 50 درصدی ظرفیت سرویس مدارس در اصفهان

محمد پرورش نیز از کاهش ظرفیت سرویس مدارس استان در آستانه آغاز سال جدید تحصیلی خبر داده و اظهار داشت: متاسفانه شیوع کرونا و تعطیلی مدارس باعث کاهش رانندگان فعال در زمینه سرویس مدارس شده است، پیش از شیوع کرونا 8 هزار راننده در زمینه سرویس مدارس قبال بودند که شیوع بیماری و تعطیلی مدارس باعث شد حدود 6 هزار نفر آنها از این شغل خارج شوند.

وی افزود: براساس برآوردها در اردیبهشت ماه گذشته تنها 2 هزار راننده در بخش سرویس مدارس فعال بودند و هم‌اکنون با پیگیری‌های انجام شده تعداد رانندگان فعال در این حوزه به 4 هزار نفر رسیده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری اصفهان تصریح کرد: برای ثبت درخواست و استفاده از سرویس مدارس در دو مرحله مهلت زمانی اعلام شد که مرحله اول از تاریخ 25 تا 31 مرداد ماه بود و مرحله دوم نیز از 24 شهریور ماه تمدید شد.اگر خانواده‌ها تاکنون برای استفاده از سرویس مدارس درخواستی نداده‌اند، می‌توانند ثبت درخواست کنند اما با توجه به شرایط موجود در دو هفته اول مهر ماه قادر به مسیربندی و سرویس‌دهی نخواهیم بود.

وی با بیان اینکه نرخ سرویس مدارس به تصویب رسیده و افزود: نرخ مصوب اعلام و توسط آموزش و پرورش به مدارس و شرکت‌های حمل و نقل دانش‌آموزی ابلاغ شده است و مدارس و شرکت‌های حمل و نقل دانش‌آموزی موظف هستند که نرخ مصوب را در دفاتر خود نصب کنند. علاوه بر این شهروندان می‌توانند از طریق سایت سازمان تاکسیرانی از نرخ مصوب شهریه سرویس مدارس مطلع شوند.

پرورش در پاسخ به اینکه کدام ارگان متولی سامان‌دهی و رسیدگی به سرویس مدارس است، گفت: بر اساس قانون‌ شهرداری و سازمان تاکسیرانی مرکز صدور پروانه فعالیت شرکت‌های حمل و نقل دانش‌آموزی و معرفی آنها به آموزش و پرورش هستند؛ آموزش و پرورش نیز بر فرآیند ثبت‌نام دانش‌آموزان و معرفی آنها به شرکت‌های حمل و نقل دانش‌آموزی و مراقبت از دانش‌آموزان نظارت دارد.

وی گفت: اگر خانواده‌ها پیرامون استفاده از سرویس مدارس به مشکلی برخوردند، می‌توانند به شرکت‌های حمل و نقل دانش‌آموزی مراجعه کرده و یا از طریق تلفن گویای 35688100 شکایت‌شان را ثبت کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هشت − هفت =