صفحه اصلی » تولیدی » یک میلیون دانش آموز اصفهانی در سال تحصیلی جدید به کلاس می روند/ نگاه ویژه سرانه مدارس به مدارس شبانه

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان:

یک میلیون دانش آموز اصفهانی در سال تحصیلی جدید به کلاس می روند/ نگاه ویژه سرانه مدارس به مدارس شبانه

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت:برای کمتر آسیب اجتماعی داشتن در جامعه باید به آموزش و پروش نگاه خاصی هم مسئولین و هم مردم داشته باشند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۳۱ - سه شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۹

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدرضا ابراهیمی در نشست خبری صبح امروز  با بیان اینکه مهر ۱۴۰۱ شروع سال تحصیلی پر شوری است اظهار کرد:دانش آموزان مهر ماه امسال بعد از دو سال غیر از حضوری بودن وارد کلاس های حضوری می شوند؛ هیچ سال تحصیلی همانند سال ۱۴۰۲_۱۴۰۱ نبوده چرا که دو سال کلیه آموزش به صورت غیر حضوری بوده و بسیاری از مشکلات خودش را نشان نمی‌داند؛ در مهرماه امسال برنامه ریزی های ویژه ای صورت گرفته که در استان‌ اصفهان در حوزه تجهیزات و نیروی انسانی و همچنین فضا کمبودی وجود ندارد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان بیان کرد: سازماندهی بیش از ۹۸ درصد از دانش آموزان انجام شده و اگر دانش آموزی ثبت نام نشده مشکلی را داشته که امیدوار هستیم حل شود.

وی افزود: امروز  یک هزار و ۱۰۰ کیت آموزشی با اولویت مدارس محروم توزیع می‌ شود؛ در تابستان گذشته بیش از یک سوم دانش آموزان در پایگاه های اوقات فراغت در همه رشته ها  شرکت کرده اند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان بیان کرد: در دوره های قبل سرانه مدارس واریز نمی شد اما در ۶ سال قبل بار سوم است که سرانه واریز شده که به مدارس شبانه نگاه ویژه ای شده است؛ همچنین وزاتخانه طرحی مبنی بر تغزیه پنج میلیون دانش آموز کشور دارد.

ابراهیمی افزود: ۵۴۰ هزار نفر از دانش‌آموزان کشوری در جشنواره خوارزمی شرکت کردند که اصفهان میزبانی خوبی از این جشنواره  دارا بوده است؛ و همچنین در دوره دبستان طرح جابرابن‌حیان و در دوره راهنمایی طرح نوجوان خوارزمی و در دبیرستان مسابقات جوان خوارزمی برگزار می‌شود؛ در دو هفته قبل جشنواره نوجوان خوارزمی در اصفهان برگزار شد و تعدادی از طرح‌های مطرح شده در آن، با صنعت مرتبط شده است که دانش آموزان توانسته ارتباط با صنعت بگیرد که بسیار کار با ارزشی است.

وی با بیان اینکه در استان‌ اصفهان ۸۰ هزار معلم و یک میلیون دانش آموز وجود دارد تصریح کرد: یک پنجم جمعیت استان دانش آموز بوده و ارتباط مستقیم با آموزش و پروش دارند، خوب طبیعتا بقیه به صورت غیر مستقیم ارتباطی با این اداره دارند که برای کمتر شدن آسیب اجتماعی در جامعه باید به آموزش و پروش نگاه خاصی هم از سوی مسئولین و هم از سوی مردم صورت گیرد.

ابراهیمی عنوان کرد: در مرداد و شهریور ماه به ازای ۳۰ روز، تفاهم‌نامه ۱۲۰ کلاس درس برای کلنگ‌ زنی و همچنین  با مجمع خیران در نیمه ماه رمضان قرارداد ۳۲ هنرستان در جوار صنعت منعقد شد که نیمی از کار آنها از ماه رمضان با کمک دولت و خیران شروع شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

2 × 1 =