صفحه اصلی » سیاسی » تلاش دشمن برای ترویج هر مسئله ای که پایه های اسلام را در کشور سست می کند/ رسانه ها به «چرایی دفاع مقدس» بپردازند

تلاش دشمن برای ترویج هر مسئله ای که پایه های اسلام را در کشور سست می کند/ رسانه ها به «چرایی دفاع مقدس» بپردازند

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: اگر چرایی دفاع مقدس برای همگان مشخص شود؛ مسیر روشن خواهد شد و گمراه نمی شویم.

تاریخ انتشار: ۱۲:۲۳ - چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدرضا جان‌نثاری در شورای اطلاع رسانی استان با بیان اینکه دشمن درصدد است کشور ما را از مؤلفه های هویتی تهی کند، بیان کرد: دشمن تلاش می کند هر مسئله ای که پایه های اسلام را در کشور سست می کند را ترویج دهد. مشکل اساسی دشمنان اسلامیت در کشور است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان ادامه داد: در این شرایط انتظار است؛ رسانه آگاهانه به موضوعات مختلف ورود کند و به سالم‌سازی محیط اسلامی کشور و استان کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه رسانه ها نباید از روشنگری در خصوص دفاع مقدس غفلت نکنند، گفت: پیشنهاد می کنم رسانه ها به بحث «چرایی دفاع مقدس» بپردازند. اگر این چرایی دفاع مقدس برای همگان مشخص شود؛ مسیر روشن خواهد شد و گمراه نمی شویم. جوانان ما باید بدانند زمانی که دشمن به ما حمله کرد ما در نقطه ضعف بودیم و چه تلاش هایی انجام شده تا دشمن کشور ما را دست نیافتنی بداند.

جان‌نثاری با اشاره به اینکه صدام با فکر و در نظر گرفتن امور مادی جنگ را با کشور ما آغاز کرد، گفت: امدادهای الهی، روحیه حضرت امام خمینی (ره)، شجاعت مردم ایران، از خودگذشتگی و ایثار نیروهای مسلح باعث شد همه نقشه های صدام و پشتیبان هایش نقش بر آب شود.

وی اظهار کرد: اینکه امروز می گوییم دولت سیزدهم دولت مردمی است و باید کارها را با مردم انجام دهد به این علت است که تجربه ثابت کرده؛ با حضور مردم کارها بهتر انجام می شود. بزرگترین کار مردمی که در کشور ما انجام شد دفاع مقدس است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان با بیان اینکه بایستی رسانه ها تحلیل های درستی را به مردم ارائه دهند، عنوان کرد: راویان دفاع مقدس مراقب باشند که شخصیت های دفاع مقدس را بعنوان شخصیت های دست نیافتنی معرفی نکنند.

جان‌نثاری ادامه داد: شهدا و رزمندگان ما اسطوره نبودند آن ها انسان هایی نابغه بودند که ساده زندگی می کردند اما دفاع مقدس آنها را به اسطوره و قهرمان تبدیل کرد؛ این هنر دفاع مقدس است که یک فرد معمولی را به یک قهرمان تبدیل می کند.

وی تصریح کرد: جوانان ما باید باور کنند که می توانند مانند شهیدان و رزمندگان با افتخار ایرانی زندگی کنند. شهدای حرم، امنیت و سلامت نشان دادند که جوانان ما مستعد اسطوره شدن هستند اما وقتی یک شهید را دست نیافتنی جلوه می دهیم جوان امروزی تصور می کند رسیدن به جایگاه آن قهرمان نشدنی است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یک + 11 =